2015 17 sierpnia 2015

Książka: Jak dźwięk Carlos Abbate Filmu

Carlos Abbate

Dobra wiadomość dla SOUND świecie filmu!

MIS , dentro da programação do 26 o Festival Internacional de Curtas Metragens de São Paulo . W rok po jego wydaniu w języku hiszpańskim, Argentyna, Carlos Abbate rzuca swoją książkę w języku portugalskim w Sao Paulo, 27 sierpnia o godzinie 18pm w MIS, w programie 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Sao Paulo.

III Encontro Nacional de Profissionais de Som do Cinema Brasileiro , para uma sessão de autógrafos e para participar da mesa de debate “Som e Montagem: interação técnica e conceitual” com Karen Akerman , Ricardo Pretti , Vanessa Marques e mediação de Maria Byington . W dniu września 05 będzie w Conservatory / RJ, w programie 9. Festiwal Cine Muzyka i III Narodowego Zgromadzenia Brazylijczyk Cinema Sound profesjonalistów, do sesji autografów, a do udziału w dyskusji tabeli "Dźwięk i montaż: interakcja techniczne i koncepcyjne "z Karen Akerman, Ricardo Pretti, Vanessa Marques i mediacji Maria Byington.

Recenzja książki:

Tak, świat nie jest stracone, i czasami nie jest dobrą wiadomością. Jednym z nich jest uruchomienie książki na temat realizacji dźwięku w filmie, rzadki temat spotkania w bibliografii na ten temat. I fajne rzeczy na temat tej wiadomości jest to, że książka ta została wybrana, aby otworzyć własne kwestie projektowania ENERC (Szkoła eksperymentów Narodowy y Filmowym Realización) i miał poparcie INCAA (Instituto Nacional de Cine y Audiovisuales Pięknych) istnieje w Argentynie ,

Książka została napisana przez Carlosa Abbate, dźwięku koordynatora kursu tej ważnej szkoły filmowej i jeden z najbardziej uznanych reżyserów dźwięku, argentyńskie konieczności jego filmów kredytowych, takich jak Syn panny młodej (J J. Campanella), dziwki i Whale (Luis Puenzo), Kamczatka (M. Piñeyro), między innymi. Czytaj dalej


2015 10 sierpnia 2015

III Ogólnopolskie Spotkania profesjonalistów dźwięk kina brazylijskiego

IIIENPSCB

Dni 04-07 września odbywa się w mieście Registrar-RJ Profesjonaliści III Ogólnopolski Brazylijczyk Cinema Sound Zgromadzenia. Głównym celem wydarzenia jest przyczynianie się do większej integracji wśród profesjonalistów krajowego dźwięku kinowego. Związany   9th Cine Music - Konserwatorium Film Festiwal jest okazją do zaprezentowania działań związanych film dźwiękowy wszechświat kraju staje się również nowa przestrzeń dla refleksji i debaty zagadnień związanych z rynkiem realizacji audiowizualnym, edukacji i badania dźwięk kina w Brazylii. Spotkanie składa się z rozmów przy okrągłym stole, wykładów i warsztatów, które uzupełniają programowanie Cine Music, jeden z festiwalu filmowego w kraju poświęconym wyłącznie do ścieżki dźwiękowej filmu.

Wydarzenie jest otwarte dla publiczności, wstęp wolny!

Harmonogram 2.015 III ENPSCB:

04 września - piątek

  • 14h - 16h: Osobowość Sonora: Victor Raposeiro
  • 16h - 18h: Międzynarodowy gości: Carlos Klachquin z wykładem "Mieszanie obiektowego i wdrożenie systemu Atmos"

05 września - sobota

06 września - niedziela

  • 09h-12h: Foley Warsztat (część II) z Guta Roim Felipe Marques, Christian Vaisz, Rosana Stefanoni i Renato Galimberti.
  • 14h - 16h: Tribute to Hernani Heffner.
  • 18h: plenarna III ENPSCB.


2015 06 sierpnia 2015

FESTIWAL "ścieżka dźwiękowa"

Festiwal soundtrack
1st Festiwal SOUNDTRACK podkreśla rolę dźwięku w dużych produkcjach kina. Program jest darmowy i spełnia od klasyki, jak z filmu "Cinema Paradiso" przez Giuseppe Tornatore, aż do ostatnich produkcjach. Muzyka jest językiem artystycznym podkreślono w 1st Festiwalu soundtrack, która odbyła się w Brasilii, między 7 a 11 sierpnia 2015. Publiczność może oglądać wybór filmów znanych piosenek, a udział w czacie na ścieżce dźwiękowej z zespołu wokalista plebe Rude, Philippe Seabra, przyznany przez szlaku składu filmu "Wild West Caboclo". Będziesz mieć również okazję uczestniczyć w sesji filmu niemego "Carlitos Policji" (1916), z soundtracku wykonywane przy fortepianie.

Otwarcie hołd Brasilia z filmu dokumentalnego "Home Meble" José Eduardo reżysera Belmonte. Zespół Colonial Meble Acaju skomentuje film natychmiast po obejrzeniu. A w niedzielę (09), Dzień Ojca, filmie The Kid (1921), Charlie Chaplin, upamiętnia datę. Rodzice i dzieci wzięło udział w sesji razem wygrać prezenty. Pierwszy festiwal Brasilia poświęcony ścieżki dźwiękowej jest z inicjatywy kompozytora i dźwięku projektanta Gabriel Pinheiro, który jest również kuratorem imprezy. Produkcja jest za Bunch Filmy.


2015 17 czerwca 2015

Oglądaj tabele Tydzień +2015 ABC

Obecnie są one dostępne dla internetowych tabel widokowej Week ABC 2015, które odbyły się w dniach od 13 do 15 maja w kinie brazylijskim Sao Paulo. Semana ABC é uma oportunidade única no país de reunião de personalidades de diversas áreas do cinema refletindo sobre o seu mercado de trabalho. Promowane przez Brazylijskiego Stowarzyszenia Kinematografii, tygodniu ABC to niepowtarzalna okazja do spotkania kraju osobistości z różnych dziedzin kina odbijających się na rynku pracy. Zapewniając również debaty, konferencje, panele i kursy mistrzowskie, które bezpośrednio przyczyniają się do rozwoju kina brazylijskiego.

W tym roku debata dźwięk był obecny głównie w poniższych tabelach:

José Luiz Sasso , Luiz Adelmo Manzano , Rodrigo Meirelles e Armando Torres Jr. Dźwięk w serialu - "Adresowanie różne aspekty dźwięku w serialu -. Capture the bezpośredni dźwięk do post-produkcji i proces wykończenia" Z José Luiz Sasso, Luiz Adelmo Manzano, Rodrigo Meirelles i Armando Torres Jr.

Wprowadzenie do Sound on audiowizualnych (TV Series, Long, krótkometrażowych i dokumentalnych) - "Czytając scenariusz, słuchać reżysera, którym możemy wyrazić poprzez dźwięk. Wszystkie dźwięki są już w Direct Sound? Jego zastosowanie i problematyczne. Znaczenie głosu. "Z Tide Borges i Carlos Abbate.

Czytaj dalej


2015 23 kwietnia 2015

Tydzień ABC 2.015

Tydzień abc 2.015

Cinemateca Brasileira em São Paulo e é aberto ao público com entrada franca. Od 13 do 15 maja Stowarzyszenie Brazylijczyk Kinematografii pokazuje Tydzień ABC 2015. Z zapakowany harmonogramem konferencji, paneli i debat z osobistościami z różnych dziedzin Brazylii i kina zagranicznego, impreza odbędzie się w kinie brazylijskim Sao Paulo Jest on otwarty dla publiczności z bezpłatnego wstępu.

W tym roku, tydzień ma dwie tablice poświęcone kinowego dźwięku. Są to:

Dzień 14/05, czwartek:

10h - Dźwięk w serialu
"Zwracając się do różnych aspektów dźwięku w serialu -. Capture the bezpośredni dźwięk do post-produkcji i proces wykończenia"

Potwierdzone uczestnicy:

José Luiz Sasso (Mixer)
Luiz Adelmo Manzano (kierownictwo muzyczne)
Rodrigo Meirelles (wykonawczy Doradca audio)
Armando Torres Jr (Mixer)

15 maja, piątek

17h - Wprowadzenie do Sound on audiowizualnych (TV Series, Długi, krótkometrażowych i dokumentalnych)
"Czytając scenariusz, słuchać reżysera, którym możemy wyrazić poprzez dźwięk. Wszystkie dźwięki są już w Direct Sound? Jego zastosowanie i problematyczne. Znaczenie głosu. "

Potwierdzone uczestnicy:

Tide Borges (Sound Technician)
Carlos Abbate (reżyser dźwięku)

Czytaj dalej