2015 17 marca 2015

Brzmi w brazylijskim Cinema: Guile Martins i dźwięk "Miasto jest jednym?"

Podstęp

A Cidade é Uma Só ” (Adirley Queirós, 2011). Wywiad z Guile Martins , odpowiedzialny za projekt dźwięku " Miasto jest jednym "(Adirley Queiroz, 2011).

William Farkas: Jak się w "Miasto jest jednym"? Czy masz poprzedni związek z Adirley?

Guile Martins spotkali Adirley w 2006 roku, podczas festiwalu filmowego w Florianopolis. Sobre a Maré ”. Nasz krótki wyświetlane były, on z " RAP - róg Ceilândia "i I z" O Tide ". Dużo rozmawialiśmy, ale myślę, że więcej o piłce nożnej niż kino. Spotkaliśmy się ponownie w 2009 roku na festiwalu w Brasilii, byłem tam prezentując film dokumentalny " Tarabatara ", w którym kieruję dźwięku oraz dźwięku edycję. W tym czasie poszedłem do Ceilândia wziąć kąpiel w wodach wodospadu piękne Goiás, coś, co bardzo mnie ucieszyło, wyemitowany trochę bólu, że jest w Brazylii, w planie zagospodarowania, nieznanym i nieprzyjaznym miejscem dla mnie. W Ceilândia usłyszał samochodów, sprzedawców targów, ludzi chodzących po ulicach, gry w piłkę nożną na każdym rogu, w końcu ludzką krajobraz i brzmią bardzo różni się od planu i Festiwalu Filmowym w Berlinie. Tak było, gdy byłem na " Dzień Strike "w domu Adirley i mówił więcej o dźwięku, jak zrobić dźwięki Ceilândia i inne rozbite, bez uciekania się do użycia" strzelanie dźwięk i syreny w oddali, "że zarówno przeszkadza estetycznym wniosku. Mówimy o dźwiękach, które z czasem bledną, ostrzenia noży, jednego dostawcy Biju ...

Czytaj dalej


2015 06 marca 2015

Brzmi w brazylijskim Cinema: Fernando Henna i Daniel Turini i dźwięk "Avanti Popolo" i "Miasto jest jeden?" - Część III

Miasto i tak

Daniel Turini . Trzecia i ostatnia część wywiadu z profesjonalistami dźwiękowych Fernando Henna i Daniel Turini . Dźwięki " Miasto jest jeden "(Adirley Queiroz, 2011).

”, acho que já é um caso completamente diferente. William Farkas: O "Miasto jest tylko [1]" Myślę, że to jest zupełnie inny przypadek. Niektórzy próbują odzyskać w post-produkcji, niektóre rzeczy, zapewnienia zrozumiałości niektórych planów i zrobić mieszankę, które posiadają ten film. , em que você tem uma condição de escuta bastante amplificada em que todos os eventos soam, produzem sonoridades que num modo de produção documental, muito dificilmente seriam gravados. W czasach, film flirtuje z estetyką dźwięku hiper-realistyczne [2], w którym masz stan słuchu dość wzmacniane wszystkie zdarzenia dźwięk, dźwięki, które produkujemy produkcji dokumentu tak bardzo, że trudno rejestrowane , Zastanawiam się wtedy, gdy estetyka dźwięku hiperrealizm że był cień Adirley .

Fernando Henna: Kto może bardziej poprawnie odpowiedzieć to samo Guile Martins . Nie przyszedłem tutaj, ten samochód Kluczową sprawą na przykład mieliśmy w edycji obrazu, musi być porozumienie między nimi. Co to ​​jest na tyle sprytny montaż jest bardzo zdrowy. Bardzo niewielu dźwięków bazy danych, wszystkie dźwięki uchwycone w trakcie filmu, nawet na miejscu. Myślę, że kiedy Guile się dźwięk ...

Czytaj dalej


2015 23 lutego 2015

Brzmi w brazylijskim Cinema: Fernando Henna i Daniel Turini i dźwięk "Avanti Popolo" i "Miasto jest jeden?" - Część II

Avanti Popolo

Daniel Turini . Druga część wywiadu z profesjonalistów dźwiękowych Fernando Henna i Daniel Turini . Budowa dźwięku " Avanti Popolo "(Michael Wahrmann, 2012).

William Farkas: O "Avanti Popolo", jak wszedł ten film? Jak Michael Warhmann zaproponował ci? Miał propozycje dźwiękowych w pre-produkcji?

Daniel Turini: Właściwie Misza nakręcił film w krótkim filmie już z myślą, że może dać więcej materiału, ma kilka dłuższych planów. Wiedziałem, Misha wcześniej, festiwale, wspólnych znajomych, ale nie mieliśmy kontaktu z filmu, aby rozpocząć pracę na nim. Wszystko to rozmawiałem z pre-produkcji, nawet myśleć jak technik dźwięku będzie działać, nie. Co się stało, że technik dźwięk był wykańczający dźwięk krótki film, kto edytować dźwięk chodzenia.

Czytaj dalej


2015 18 lutego 2015

Brzmi w brazylijskim Cinema: Fernando Henna i Daniel Turini i dźwięk "Avanti Popolo" i "Miasto jest jeden?" - Część I

braterstwo dźwięków i cygar

Daniel Turini . Pierwsza część wywiadu z profesjonalistami dźwiękowych Fernando Henna i Daniel Turini . Szkolenia i hałasu generacji: myśląc dźwięk filmu.

William Farkas: Gdy zbliżył dźwięk wszechświata w filmach?

Daniel Turini: Zrobiłem sfilmować USP (magisterskie, audiowizualne Szkołę Komunikacji i Sztuki, Uniwersytet w Sao Paulo), a już w trakcie specjalizował się w dźwięku i zamontować mnie, kiedy zacząłem pracować już robi dźwięk i pracował z sound od. Robić inne rzeczy, mam krótkie filmy Ja skierowane, że skrypt, robić inne rzeczy, ale praca z dnia na dzień, z dźwiękiem. Jest bardziej skoncentrowane podejście w narracji, więc mój trening jest dramat, dramatyczne. Więc to nie jest tak bzdury pracy z dźwiękiem lub skryptu lub innych obszarach. Jestem rzeczywiście pracuje z ewolucji dramatu w czasie. Oczywiście jest kilka obszarów, w filmie, ale chciałbym zdefiniować trochę jak z upływem czasu dźwięk jest podstawowym lub montażu lub struktury skryptu. Myślę, że moją specjalnością działa to zrozumieć tę strukturę za pomocą dźwięku lub innych językach i działa to. I to jest trochę dalej się trochę z tworzeniem Fernando (Henna).

Fernando Henna: Co jest przeciwieństwem tego! (Śmiech). Poszedłem do dźwięku do filmu przez przypadek. Pracowałem w studio reklamy i jeden z tamtejszych robotników pracowała w studiu Miriam Biderman i zaproponował miejsce dla niej, że skończyło się na nie przyjmowanie i zapytał, czy chcę, czy wiem, jak to zrobić. Powiedziałem tak, aby oba. Ale to było kłamstwo, że nie zrobiłem, chciałem po prostu. Byłem tam w środku bezczelności, w studiu Mirian, zwany al Efekty Filmy i dotarcie tam pytali, czy wiem, jak to zrobić, a ja powiedziałem nie, ale miał nieco lepszą znajomość Pro Tools i kilka rzeczy, prawa i techniczne mieli zapotrzebowanie na nią. Tylko wprowadzenie tej fali, wejścia półfalowa, edytować kroki ...

Czytaj dalej


2015 15 stycznia 2015

Wywiad z reżyserem dźwięku José Luis Díaz

JLD

ABC . Jestem związany z Brazylijskiego Stowarzyszenia Zdjęcia od roku 2000. W 2002 roku odbyło się w Rio de Janeiro pierwsze spotkanie profesjonalistów dźwiękowych wewnątrz ABC . Dla nas, aby wykonywać działalność w Sao Paulo, w tym samym roku, zaprosiłem Carlos Klachquin , który był konsultantem Dolby dla Ameryki Łacińskiej, aby dać wykład na temat historii dźwięku w technologii kina. Wkrótce potem dołączył do ABC i zrobiłem wiele rzeczy razem. W 2010 roku, myśląc o tym, kim moglibyśmy zaprosić spoza Brazylii, na solidnej debaty w Tygodnia ABC . O Segredo dos Seus Olhos “, ganhador do Oscar de Melhor Filme Estrangeiro daquele ano. Carlos zaproponował mi José Luis Díaz , i powiedział nam o ostatniej pracy, którą sprawował kierunek dźwięku " Sekret jej oczu ", laureata Oscara za najlepszy film zagraniczny roku.

8º Festival Cinemúsica em 2014, em Conservatória, RJ. W kolejnych latach nadal pasuje, kiedy został zaproszony do udziału w II Krajowym Zgromadzeniu profesjonalistów Brazylijski Cinema Sound , która odbyła się 8 Cinemúsica Festival w 2014 roku, w sekretariacie, RJ. Nie, on i Guido Berenblum , który był jego uczniem, przeprowadziła dyskusję na dźwięku w kinie argentyńskim. To była świetna okazja, poprzez dźwięk, może wzmocnić więzi między naszej kinematografii.

Relatos Selvagens , filme de enorme sucesso de público na Argentina e atualmente em cartaz no Brasil, onde também tem feito sucesso. Prace na której José Luis Diaz wprowadził nas było na jakość dźwięku z Dzikiego Reports , ogromnym sukcesem kasowym w Argentynie i obecnie na wystawie w Brazylii, gdzie był również udany. José Luis ma kanał YouTube, gdzie hojnie zawiera informacje o dźwięku w kinie. Câmara Argentina de Provedores e Fabricantes de Equipamentos de Radiodifusão ) no final de outubro de 2014. Ostatnio dodane 4 filmy nakręcone podczas wykładu, że skoordynowane w czasie ekspozycji Caper ( Argentyna Izby dostawców i nadawczych Equipment Manufacturers ) pod koniec października 2014.

Czytaj dalej