2014 19 listopada 2014

Pernambucano Filmy dźwięku

Dźwięk Pernambuco

O Collective Pernambuco dźwięku :

"Pomysł był za jeden Stowarzyszenie Techników dźwięku. Ale możliwość dokonywania dźwięku grupę techniczną w zbiorowym było bardziej atrakcyjne i mniej zbiurokratyzowane, a to, co zrobiliśmy. Grupa pojawiła się około 2012, w celu dokonywania kategorii bardziej zjednoczona i silne techników dźwięku; wyjaśnić i spróbuj edukować rynek audiowizualny i potrzeby profesjonalistów dźwiękowych; STIC-RJ . również dla profesjonalistów może podłączyć do wymiany doświadczeń, jak to miało miejsce w Pernambuco przejście do sformalizowania pracę w lokalnym kinie przez ABD-PE , canne , czasami liczy na wsparcie i doradztwo z STIC-RJ .

Dziś Zbiorowe Pernambuco Dźwięk ma około 20 specjalistów w całej Brazylii, szczególnie w północno-wschodniej. Sprawia, że regularne spotkania i studia w niedalekiej przyszłości, w stanie promować kursy i warsztaty szkolenia dla swoich członków i ogółu społeczeństwa. Podobnie jak większość specjalistów dźwiękowych na całym świecie, którzy podzielają te same zarzuty, perspektywy na przyszłość jest to, że technicy dźwięku i innych specjalistów z sektora audiowizualnego może żyć "spokojnie" i że jest co najmniej wiedza o métier z technicy dźwięku (z pracy bezpośredniego technika dźwięku, przechodzące przez redakcję i idące miksera). W tym Zbiorowe produkuje materiały edukacyjne na temat zawodu, które są zamieszczone na blogu . Wszystkie teksty są w języku portugalskim, aby mieć większy zasięg wśród Brazylijczyków, którzy są częścią wszechświata audiowizualnego (zwłaszcza producentów i reżyserów). "

Przez Catarina Apolonio .


2014 14 listopada 2014

Brzmi w brazylijskim Cinema: Danilo Carvalho i dźwięk "Villages kół zamachowych, czasownika pod wiatr" - CZĘŚĆ I

Danilo Carvalho

Kontynuując publikacji badań nad dźwiękami współczesnego kina brazylijskiego w, wynika, wywiad z Danilo Carvalho , w swoim domu w Parnaíba (PI).

Rozmowa odbyła się z Danilo miał na centralnej osi, a także innych respondentów w sondażu, filmu. W przypadku Danilo, film jest " Miasteczka Koła zamachowe, czasownik pod wiatr "(Alexandre Veras, 2005). Danilo prowadzone odbiór dźwięku z Lênio Oliveira , a również na edycję dźwięku i mieszanie. Ale rozmowa z Danilo zająć drugą stronę praktyk dźwiękowych, mniej zatrzymanych w kwestiach metodologicznych lub technicznych. Danilo opowiada o filmach w ich doświadczeń życiowych i jak to wszystko rozgrywa się w tworzeniu dźwięku dla filmów.

Danilo także reżyser i scenarzysta filmów i był jednym z założycieli Alumbramento zbiorowe. Jest długoletnim partnerem Ivo Lopes Araújo i Alexandre Nieśwież.

Część I), a wpływy z podejść muzyki i dźwięków

Czytaj dalej


2014 09 listopada 2014

Dialogi Edycja z Deborah Opolskim

João Caserta , divulgou um didático e interessante vídeo sobre edição de diálogos com a editora de som Débora Opolski . W tym tygodniu Portal Case-RTA audio dla filmu , dźwięk profesjonalny Curitiba Johna Caserta , wydała dydaktyczną i ciekawy film o oknach edycji w edytorze dźwięku Deborah Opolskiego .

"W rozmowie z Deborah Opolski mówimy o edycji dialogów dla długich filmów. Deborah ma duże doświadczenie w tym zakresie i chciałem doprowadzić niektórych, że do Ciebie. Edytor dialogowe jest ten, kto odbiera i obsługuje dźwięk bezpośredni. Twoim zadaniem jest stworzyć ścieżkę dialogową z najmniejszą ilością hałasu możliwych. Aby to osiągnąć, redaktor wykorzystuje procedury i techniki i dużo doświadczenia, kreatywności i słyszałem! Wyjaśniła, co procedura jest to, że używa do edycji dialogu, komentując na każdym kroku. Od otwarcia OMF, organizacji Pro Tools sesji, konferencji Direct Sound, do wymiany trwa i wszystko. Rozmawialiśmy również o lektorów (ADR) oraz w jaki sposób osoba pracująca sama w dźwięk filmu może wykorzystać tę wiedzę i procedury te tutaj zrobić krótki film. "


2014 07 listopada 2014

Brzmi w brazylijskim Cinema: Márcio Dom i dźwięk "Kino, aspiryna i sępy" - CZĘŚĆ III

Brzmi w brazylijskim masowa CASE kamery i współczesnej PROPOSIÇÕES_Márcio

Do przodu z ostatniej części wywiadu z Márcio Domu o jego doświadczenia w realizacji bezpośredniego nagrywania dźwięku filmu " Kino, aspiryna i sępy "(Marcelo Gomes, 2005), wynika, trzecią i ostatnią część.

CZĘŚĆ III) Aktualny przegląd dźwięku profesjonalnego rysunku na rynku audiowizualnym.

William Farkas: Jaki jest Twój stosunek do post-produkcji?

(durante o festival do Rio de 2013) e ele sempre fala a mesma coisa, quanto mais você enquanto técnico de som conseguir ir na edição de som, mixagem melhor. Márcio aparatu: Przepraszam ... Na drugi dzień byłem na wykładzie przez Chris Newman [1] (na festiwalu w Rio 2013) i zawsze mówi to samo, tym bardziej jako technik dźwięku może iść w edycji dźwięku, najlepszy zestaw. Ale nigdy nie można ... I powtarzam, mam pytanie to pytanie do wielu bezpośrednich techników tutaj dźwiękowych w Rio de Janeiro i wszyscy narzekają na to samo. Że nie mają opinii, lub jeśli masz to tylko wtedy, gdy coś jest nie tak, kiedy myślisz, że dźwięk jest złe. Najbardziej, że dzieje się to producent, już rozmawiałem z Sara Silveira dowiaduje świetny dźwięk. Ale jest interakcja. Ten zespół wydaje się, że żyje po terminie autystycznego świata. I powtarzam jeszcze raz, wydaje się, że kreatywność ... Inną rzeczą, powiedział w magazynie Kultura Film n.58 (Sound of Our każdym filmie). Tylko raz bezpośrednia technika dźwięku jest cytowany jest przez Alessandro Laroca mówiąc realizator, że to, co słyszy się w kinie jest czysty dźwięk bezpośredni. Tylko raz, że mikser jest cytowany! On mówi, że technika dźwięku, że idzie do kina jest dźwięk bez całego procesu produkcyjnego do edycji dźwięku i post. Nie wiem, co jeszcze Generic stereotyp jest to, że stwierdzenie, że istnieje taka postać dźwięku Technik z taką pomysłowością. Czytaj dalej


2014 03 listopada 2014

Brzmi w brazylijskim Cinema: Márcio Dom i dźwięk "Kino, aspiryna i sępy" - CZĘŚĆ II

Marcio Camara

Kontynuując wywiad z Márcio Camera   Marcelo Gomes , segue a segunda parte. o ich doświadczenia w przeprowadzaniu bezpośrednie nagrywanie dźwięku z filmu " Kino, aspiryna i sępy "(2005) w reżyserii Marcelo Gomes , następuje druga część.

CZĘŚĆ II) Doświadczenie w bezpośrednim przechwytywania dźwięku w filmie Kino, aspiryna i sępy (Marcelo Gomes, 2005).

William Farkas: Wchodząc w szczególności w Kino, aspiryna i sępy (Marcelo Gomes, 2005). Czy kiedykolwiek powiedział trochę jak Marcelo Gomes spotkał, ale zastanawiam się, jaki był twój wpis w filmie i jak był twój kontakt z Marcelo.

Márcio aparatu: Marcelo miał już kilka filmów krótkometrażowych i zrobić inne rzeczy. Myślę, że zrobiłem jakiś instytucjonalny go tutaj, w Rio de Janeiro w czasie. Ale pamiętam jego propozycję filmu. Pamiętam, że było zbieranie pieniędzy, aby nakręcić film. Pamiętam, że zawsze mi powiedzieć filmowanie difuculdade, który jest nieodłącznym trudności w procesie filmu drogi, a fakt, że jest prawie zawsze w ciężarówce i jak zrobić to działa technicznie, zarówno dla obrazu i dźwięku. Beto Normal ) que ele tinha gostado muito. Miałem doświadczenie przy dźwięku na krótki film, tym Clandestine Happiness (1998, wyreżyserował z Beto Normal ), że lubi bardzo. To jest film, który ma dużo przygotowań, ale pod względem dialogu było bardzo skomplikowane, ponieważ wszystko było filmowane w Recife, w obszarach miejskich, szereg trudności możemy pogodzić. Ale także od tego, że opracowane dobre stosunki z nim, lubił nie tylko dźwięk, ale również relacje. Myślę też, powtarzam, że miał pewien brak dźwięku kogoś w północno-wschodniej, a może dlatego, że jestem północno nam zrozumieć, że poziom. Pamiętam, że w czasie filmu miał bardzo duże wyzwanie fizyczne dla mnie. Zrobiłem Poprzedni film Marcelo nazwie Outback Czytaj dalej