2014 31 lipca 2014

Synteza I ENPSCB

I i II ENPSCB

Synteza profesjonalistów Pierwszy Ogólnopolski Zlot dźwięk kina brazylijskiego

7º Festival CineMúsica , de 5 a 7 de Setembro de 2013, em Conservatória, Rio de Janeiro, em busca de garantir qualidade para a produção e exibição do audiovisual brasileiro nas salas de cinema, festivais nacionais, televisão e em novos formatos. My, uczestnicy Pierwszego Narodowego Zgromadzenia dźwięku kina brazylijskiego Zawodowej , spotkaliśmy się 7. Festiwal CineMúsica 5 do 07 września 2013, w Konserwatorium, Rio de Janeiro, w dążeniu do zapewnienia jakości dla produkcji audiowizualnej i wystawy Brazylijczyk w teatrach, festiwalach krajowych, telewizji i nowych formatów.

Podkreślamy, jak fundamentalne znaczenie dla jakości dźwięku produktu audiowizualnego jest, że różne obszary związane z produkcją - bezpośredni dźwięk dźwięk, edycji dźwięku i muzyki mieszania - kontakt i są dobrze zintegrowane z przygotowaniem i realizacją od samego początku pracy . Dlatego chcemy zachęcić bardziej wydajne i większej integracji pomiędzy różnymi etapami pracy profesjonalistów z branży audiowizualnej myśleć dźwięk ze skryptu do wyświetlania praktyk utworu audiowizualnego.

Jesteśmy świadomi, że dynamika produkcji audiowizualnej, która jest obecnie ustanowione niekorzystne dla utworów audiowizualnych jakość dźwięku, głównie dotyczące kwestii budżetu, harmonogramu i godzin pracy.

Zwracamy uwagę, że edukacja jest rzeczywiście droga, która jest wprowadzenie nowych specjalistów na rynku i dlatego miejsce to szkolenie ma na celu stymulowanie bardziej bezpośredni dialog z rynku.

Rozumiemy, jak ważne jest zachowanie historii procesu realizacji filmów, które powinny być związane z firm i specjalistów pracujących w dziedzinie dźwięku. Szukać alternatywy do archiwum i zachowania historii samych filmach.

Opowiadamy obecność wyszkolonych techników dźwiękowych do testowania dźwięku przed projekcją filmów w kinach, festiwali i innych lokalnych wystawy filmowej. Ze względu na niską jakość projekcji filmowej obserwowanego obecnie w brazylijskim torze wystawienniczej, widzieliśmy znaczenie tej procedury oraz potrzeby zakładów dopuścić obecność wyszkolonych techników dźwięku, jak również producenci wymagają i sfinansowanie tych badań przed projekcji swoich filmów .

Będziemy kontynuować ten proces w profesjonalistów II Krajowe Spotkanie Dźwięk kina brazylijskiego , które odbędzie się w dniu 8 Cine Music Festival w 2014 roku.

Uczestnicy IENPSCB


2014 15 czerwca 2014

W głośnym i dobry dźwięk

w głośno i wyraźnie

W głośnym i dobry dźwięk to seria czterech odcinków telewizyjnych, które badanych trajektorii dźwięku w brazylijskiego kina. Z kierunku i prezentacji Simone Zuccolotto, został wyemitowany w 2013 roku na kanale Brazylii . Pomimo kompleksowe programy nie są dostępne w Internecie, ciekawe fragmenty mogą zostać przyznane na poniższe linki:


2014 16 maja 2014

Oglądać tabele ABC Tygodnia 2014

Cinemateca Brasileira em São Paulo. Tabele są teraz dostępne do przeglądania online ABC Week 2014 się 07-09 maja w kinie brazylijskim w Sao Paulo. Semana ABC é uma oportunidade única no país de reunião de personalidades de diversas áreas do cinema refletindo sobre o seu mercado de trabalho. Promowany przez Brazylijskiego Stowarzyszenia Kinematografii , ABC tydzień to niepowtarzalna okazja w kraju montażu osobistości z różnych dziedzin filmu odbicia na rynku pracy. Zapewniając również dyskusje, wykłady, panele i kursy mistrzowskie, które bezpośrednio przyczyniają się do rozwoju kina brazylijskiego.

Tegoroczna debata dźwięk był obecny w trzech tabelach:

Tabela 01: "Médoto pracować bezpośredni dźwięk - procedury pracy zatrudnionych w zdobyciu dźwięku bezpośredniego w dobie cyfrowej wielościeżkowego:. Tradycji i pęknięcia" Debora Opolski (editora de diálogos) e Willem Dias (montador). Z Johnem Godoy (technika bezpośredniego dźwięku i profesora Audiowizualnego ECA / USP), Debora Opolski (redaktor Dialog) i Willem Dias (asemblera). Mediacja Adelmo Luis Manzano (promotor dźwięku).

Eduardo Santos Mendes (sound designer e professor do curso de Audiovisual da ECA/USP) e Fernando Henna (editor de som). Tabela 04: "Głośność obecnych filmów brazylijskich" Com. Virginia Flores (edytor dźwięku i asemblera), Eduardo Santos Mendes (projektant i profesor dźwięku Audiowizualny ECA / USP) i Fernando Henna (montaż dźwięku). Mediacja Adelmo Luis Manzano (promotor dźwięku).

Tabela 08: "Pokaż w cyfrowych kinach komercyjnych: parametrów, standardów technicznych, wdrażanie i monitorowanie i przyszłości. Wyświetlacz: pokoju, domowych i przenośnych" , Renata de Almeida (diretora da Mostra Internacional de Cinema de SP) e Rodrigo Monte (diretor de fotografia). Z Kiko Ferraz (edytor dźwięku i mikser), Renata de Almeida (dyrektor Międzynarodowego Festiwalu SP) i Rodrigo Monte (zdjęcia). Mediacja José Francisco Neto (zakończenie nadzorcza).

Assista as mesas da Semana ABC 2014 na íntegra . Aby uzyskać dostęp do innych tablice Tygodnia ABC w 2014 roku , po prostu kliknij w link: Uważaj stoły Tygodnia 2014 ABC w całości .


2014 01 maja 2014

Wywiad z projektantem dźwięku Edson Secco

Edson Secco

sound deigner , de um modo geral ostensivamente mal utilizado, para qualificá-lo: seja por pensar o som dos filmes como um todo integrado (relativizando distinções entre música e ruído, por exemplo); Muzyk szkolenia i poprzednie doświadczenia w teatrze, Edson Secco spełnia w filmie działa szereg cech, które uzasadniają zastosowanie dźwięku termin Deigner, ogólnie rażąco nadużywana, by go zakwalifikować: dźwięk jest przez myślenie filmy jako zintegrowana całość (co względne różnice pomiędzy muzyką a hałasem, na przykład); jest mnogość funkcji i ćwiczeń, które zapewniają stylistyczną jedność swej pracy; jest nadal we wczesnym współpracy, jeszcze w fazie skryptu, w wielu projektach, w których brały udział. W tej rozmowie, Edson Secco rozmawiał Artisan dźwięk jego kariery i osobistego podejścia do dźwięku w kinie.

Czytaj dalej


2014 29 kwietnia 2014

Wprowadzenie do Sound Design

Wprowadzenie do Sound Design

ABC Week 2014 , który odbywa się 07-09 maja w   Brazylijczyk Kino   w São Paulo, z powrotem w tym roku równolegle z harmonogramem, a miejsca dla ujawnienia i uwalniania książek związanych z obszaru audiowizualnego Polecane, Premiera książki :. " Wprowadzenie do Sound Design: systematycznej analizy zastosowanej longa- Film Miasto ślepców "przez Debora Opolskim .

"Książka odzwierciedla proces budowy projektowania dźwięku. Zorganizowane w formie raportów doświadczenia i analizy porównawczej omawia proces tworzenia dźwięku, podnosząc kwestię wkładu projektowania dźwięku do filmu dyskursie narracyjnym.

Podzielony na dwie części, pierwsza mamy wyjaśnienie proces edycji dźwięku w szczegółach, omawiając znaczenie   poprodukcyjne i wpływ ma to, w jaki sposób folia jest postrzegany przez widza. Przedstawia metody i cele edycji dialogu, Foley i efekty dźwiękowe.

Po analizujemy dźwięk postprodukcji filmu Miasto ślepców, w środowiskach, w których efekty dźwiękowe i muzyka. Czytelnik znajdzie sceny, sytuacje i przetwarza konkretne zdarzenia, w których techniki i zastosowania każdego elementu może być obserwowane w szczegółach. "