2014 15 czerwca 2014

W głośny i dobry dźwięk

w głośno i wyraźnie

W głośny i dobry dźwięk to seria czterech odcinków telewizyjnych, że badane trajektorię dźwięku w kina brazylijskiego. Z kierunku i prezentacji Zuccolotto Simone, w 2013 roku został wyemitowany na kanale Brazylii . Pomimo pełnych programów nie są dostępne online, ciekawe fragmenty można sprawdzić na poniższych linków:


2014 16 maja 2014

Oglądać tabele tygodnia ABC 2014

Cinemateca Brasileira em São Paulo. Tabele są teraz dostępne do oglądania w Internecie ABC Tydzień 2014 się 07-09 maja, w kinie brazylijskim w Sao Paulo. Semana ABC é uma oportunidade única no país de reunião de personalidades de diversas áreas do cinema refletindo sobre o seu mercado de trabalho. Promowany przez Brazylijskiego Stowarzyszenia Kinematografii , ABC Tydzień to wyjątkowa okazja w kraju montażu osobistości z różnych dziedzin folii odbijającej się na rynku pracy. Również zapewnienie dyskusje, konferencje, panele i kursy mistrzowskie, które bezpośrednio przyczyniają się do postępu kina brazylijskiego.

Tegoroczna debata dźwięk był obecny w trzech tabelach:

Tabela 01: "Médoto praca bezpośredniego dźwięku - Procedury pracy zatrudnionych w zdobyciu bezpośredniego dźwięku w erze cyfrowej wielościeżkowego: tradycja i zerwania". Debora Opolski (editora de diálogos) e Willem Dias (montador). Z Johnem Godoy (bezpośredni technik dźwięku i profesor Audiowizualny ECA / USP), Debora Opolskim (Dialog) i edytora Willem dni (asemblerze). Mediacja Adelmo Luis Manzano (promotor dźwięku).

Eduardo Santos Mendes (sound designer e professor do curso de Audiovisual da ECA/USP) e Fernando Henna (editor de som). Tabela 04: "Głośność bieżącego brazylijskiego filmu" Z. Va Kwiaty (asembler i edytor dźwięku), Eduardo Santos Mendes (projektant i profesor Audiowizualny ECA dźwięku / USP) i Fernando Henna (edytor dźwięku). Mediacja Adelmo Luis Manzano (promotor dźwięku).

Tabela 08: "Digital Display w kinach komercyjnych: parametry, wymagania techniczne, wdrażanie i monitorowanie i przyszłość wyświetlacza:. Pokoje, domowe i laptop" , Renata de Almeida (diretora da Mostra Internacional de Cinema de SP) e Rodrigo Monte (diretor de fotografia). Z Kiko Ferraz (edytor dźwięku i mikser), Renata de Almeida (dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w SP) i Rodrigo Monte (zdjęcia). Mediacja José Francisco Neto (zakończenie przełożony).

Assista as mesas da Semana ABC 2014 na íntegra . Aby uzyskać dostęp do innych tablice Tygodnia ABC w 2014 roku , po prostu kliknij w link: Obejrzyj tabele tygodnia ABC w 2014 roku w całości .


2014 01 maja 2014

Wywiad z projektantem dźwięku Edson Secco

Edson Secco

sound deigner , de um modo geral ostensivamente mal utilizado, para qualificá-lo: seja por pensar o som dos filmes como um todo integrado (relativizando distinções entre música e ruído, por exemplo); Szkolenie muzyk i wcześniejsze doświadczenia w teatrze, Edson Secco spełnia w filmie działa szereg cech, które uzasadniają stosowanie deigner dźwięku termin, zwykle rażąco pomyłki, to zakwalifikować: dźwięk jest przez myśli filmy jako zintegrowana całość (zmniejszenie różnic między muzyki i hałasu, na przykład); jest wielość funkcji, wykonuje i dając stylistyczną jedność z ich pracą; jest nadal we wczesnym współpracy, jeszcze na etapie scenariusza, w wielu projektach, w których brały udział. W tej rozmowie, Edson Secco mówił Artisan dźwięk jego kariery i osobistego podejścia do dźwięku w kinie.

Czytaj dalej


2014 29 kwietnia 2014

Wprowadzenie do Sound Design

Wprowadzenie do projektowania dźwięku

ABC Week 2014 , który odbywa się 07-09 maja, w   Brazylijski Kino   w São Paulo, z powrotem w tym roku, równolegle do jej harmonogramu, miejscem na rozpowszechnianie i uwalniania książek związanych z obszaru audiowizualnego Polecane, Premiera książki:. " Wprowadzenie do Sound Design: zastosowano analizę długo systematyczna Film Miasto ślepców "przez Debora Opolskim .

"Książka zawiera rozważania na temat procesu budowy projektowania dźwięku. Zorganizowany w formie raportów doświadczenie i analiza porównawcza omawia proces tworzenia dźwięku, podnosząc kwestię wkładu projektowania dźwięku do filmu narracyjnego dyskursu.

Dzieli się na dwie części, pierwsza mamy wyjaśnienie procesu edycji dźwięku w szczegółach, omawiając znaczenie   poprodukcyjne i ma to wpływ na sposób folia jest postrzegany przez widza. Prezenty i obiektywne metody edycji dialogu, Foley i efektów dźwiękowych.

Poniższa analizujemy film postprodukcji dźwięku ślepota w środowiskach w efekty dźwiękowe i muzykę. Czytelnik znajdzie sceny, sytuacje i przetwarza konkretne zdarzenia, w których techniki i zastosowania poszczególnych elementów mogą być obserwowane w szczegółach. "


2014 10 kwietnia 2014

I Konferencja Gminy na hałasu, wibracji i dźwięku Disorder

I Konferencja Gminy na hałasu, wibracji i dźwięku Disorder

W dniach 28, 29 i 30 kwietnia, miasta São Paulo-SP omawia pierwszy hałas walki w miejskim otoczeniem. ProAcústica ), acontece por ocasião do “Dia Internacional da Conscientização sobre o Ruído”, o International Noise Awareness Day (INAD), cuja data oficial neste ano é 30 de abril. I Miejska Konferencja na hałas, wibracje i zaburzenia dźwięku , sponsorowany przez Gminę São Paulo oraz Towarzystwa Akustyki Jakością brazylijskiej ( ProAcústica ) dzieje się z okazji "Międzynarodowego Dnia Świadomości o hałasie", Międzynarodowy Dzień Walki z Hałasem (niedo), którego oficjalna data w tym roku 30 kwietnia.

Celem imprezy jest uwrażliwienie rządy i społeczeństwa w ogóle o negatywnych skutkach hałasu i wibracji dźwiękowych na zdrowie człowieka, tworząc skuteczne wytyczne dla działań legislacyjnych i administracyjnych.

Impreza jest otwarta dla publiczności i bezpłatny, ale przestrzeń jest ograniczona i wymaga ukończenia "formularza rejestracyjnego".

Sprawdź harmonogram i więcej informacji: I Miejska Konferencja na temat hałasu, wibracji i dźwięku Disorder