2014 05 kwietnia 2014

ABC Tydzień 2014

ABC Tydzień 2014

Semana ABC 2014 . Com uma programação recheada de conferências, painéis e debates com personalidades de diversas áreas do cinema do Brasil e do exterior, o evento acontece na Cinemateca Brasileira em São Paulo e é aberto ao público com entrada franca. Od 07 do 09 maja do Brazylijskiego Stowarzyszenia Kinematografii prezentuje ABC Tydzień 2014 . Przy wypełnionej harmonogram wykładów, paneli i dyskusji z osobistościami z różnych dziedzin filmu Brazylii i za granicą, zdarzenie dzieje się w kinie brazylijskim Sao Paulo oraz w jest otwarte dla publiczności z bezpłatnego wstępu.

W tym roku, tydzień ma dwie tabele przeznaczone do kinowego dźwięku zebranych w pierwszym dniu imprezy. Są to:

Dzień 07/05 z Środa:

09:30 Tabela 1
"Médoto praca z dźwiękiem bezpośrednim - Procedury pracy zatrudnionych w zdobyciu bezpośredniego dźwięku w erze cyfrowej wielościeżkowego: tradycja i zerwania".

Uczestnicy:
John Godoy - Trener Direct Sound i Sektora Audiowizualnego profesor ECA / USP.
Debora Opolski - Wydawnictwo dialogów
Willem Day - Edytor
Mediacja: Tide Borges , ABC - Techniczne profesor Direct Sound i oczywiście filmu w FAAP.

Tabela 4 18:30
"Głośność obecnych filmów brazylijskich."

Uczestnicy:
Virginia Flores - Drukarka etykiet i dźwięku
Eduardo Santos Mendes - sound designer i profesor Audiowizualny ECA / USP.
Fernando Henna - Sound Editor
Daniel Turini - Sound Editor
Mediacja: Adelmo Luis Manzano - Inspektor Dźwięk

Zapoznaj się z pełną harmonogram zdarzeń: Tydzień ABC 2014


2014 29 marca 2014

Art of Sound Mixer

7º Festival CineMúsica eo I Encontro Nacional de Profissionais de Som do Cinema Brasileiro . Certified Sound Mixer Walter Goulart , jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów w kinowym dźwiękiem Brazylii aktywności, mówi sztuka Direct Sound w rozmowie z Davidem Pennington na 08.09.2013, podczas 7-szy CineMúsica Festiwalu i I Ogólnopolskie Spotkanie profesjonalistów Dźwięk kina brazylijskiego .

Sprawdź też: Wywiad z Walterem Goulart .


2014 11 marca 2014

JLS dźwiękowe Wyposażenie

JLS LOGO - POZYTYWNA MATKA TIFF

Rzemieślnicy Dźwięk ma teraz wsparcie obiektów JLS dźwiękiem . JLS Facilidades Sonoras , fundado em junho de 1993, é uma das principais empresas de finalização sonora de filmes do Brasil e tem como seu Diretor, José Luiz Sasso , um profissional com mais de 45 anos de experiência em áudio para cinema, o que o coloca em paralelo com parte da própria história da evolução técnica e criativa do som no Cinema Brasileiro. Studio JLS , towarowym JLS dźwiękowe Wyposażenie , założony w czerwcu 1993 roku, jest wiodącym finalizacja dźwięk filmów z Brazylii i ma jako jej dyrektor, José Luiz Sasso , zawodowych z ponad 45 lat doświadczenia w audio na filmie, co stawia go obok części historii technologii i kreatywnej ewolucji dźwięku w kinie brazylijskim.

Dowiedz się więcej o JLS: JLS Studio


2014 02 marca 2014

Cicha Umieranie

"Milczenie jest zagrożonych gatunków," mówi Gordon Hempton . Hempton também costuma dizer que “a Terra é uma jukebox movida a energia solar”. Założyciel i wiceprezes jednej cal kwadratowy Silence Fundacji , Hempton również powiedzieć, że "Ziemia jest zasilany energią słoneczną szafa grająca". Ekolog akustyczny i bohaterem filmu soundtracker - Gordon Hempton portretu , który pokazuje, że "milczenie nie jest brak czegoś, ale obecność wszystkich" następuje dyfuzja potrzebę i znaczenie zachowania naturalne dźwięki na całym świecie. W dostarczonym do tego wykładu Teda x Amazon , rozwija się nieco więcej swoich pomysłów i celów.

20 lat temu Gordon Hempton odwiedził także brazylijskiej Amazonii, aby niektóre nagrania. Ostatnio powrócił. Sprawdź, jak to brzmiało ostatnie spotkanie:


2014 22 lutego 2014

Doświadczyć kinowej Lucrecia Martel

Doświadczenie przez Lucrecia Martel film

Doświadczyć kinowej Lucrecia Martel: strata czasu i dźwięków przy basenie (red. Alameda, 2014) jest najnowsza książka poświęcona refleksji narodowy na kinowym dźwiękiem. Autor jest badaczem Natalia Christofoletti Barrenha .

"T o jest to książka dla kogoś, kto wie, jak słuchać. To jest wspólne znalezienie krytyków, którzy widzą wiem, ale to jest bardzo rzadko zdarza się znaleźć krytyka, który wie, jak słuchać. I to jest jeden z tych przypadków, ponieważ kiedy Natalia pisze, że "ludzie są rozdrobnione przez środowisko - organy insynuował więcej niż pokazują, jak bohaterowie mówią szeptem, a nie naprawdę," czytamy w logiczny szeptem pożądania, przekonań i klas społecznych.

I sprawia, że czytelnik, jak zawiadomienie, w dźwięku, można zauważyć różne poziomy znaczenia. Ponieważ, jak widzimy w książce, "dźwięk jest najlepszy sposób na dzielenie się postrzeganie kogoś." Reining w labiryncie Lucrecia Martel tylko przez masę dźwięków, autor analizuje rodziny i katolicyzm, klucze w świecie Martel. Silvina Ocampo . Oraz, niespodziewanie, wpływ westernów i horrorów klasy B, wagi ustnej narracji Salta i dialogu z literatury Horacio Quiroga i Silvina Ocampo .

Książka ta, za pomocą wszelkich środków, cieszy nie tylko jako krytyk filmowy. Można również odczytać jako studium krytyki porównawczej: nie w tym sensie, że konfrontuje się filmografii dwóch krajach (Brazylia i Argentyna), ale w znacznie głębszym sensie. To spojrzenie z brazylijskiego filmu o pracy argentyńskiego reżysera. Brak oświadczenia lub fałszywe dramatics, Natalia ogląda i słucha świeżością zagranicznego i mądrości tych, którzy rozumieją kino. "

O autorze: Natalia Christofoletti Barrenha   jest doktorantem w Graduate Program w Multimedia, State University of Campinas (Unicamp), w którym również rozwinął jego pracy magisterskiej - Pochodzenie tej książki. Ukończyła Komunikacji Społecznej - Dziennikarstwo z Universidade Estadual Paulista (UNESP / Bauru).