2015 09 wrzesień 2015

Katalog CineMúsica 2015

Jest on dostępny do wglądu i kwerendy CineMúsica 2015 Katalog. Katalog zawierający cenny historyczny i bardzo ważny materiał dla rozwoju kina narodowego. Zwłaszcza zapis w tabelach II Narodowy Kino Brazylii dźwiękowe Profesjonaliści sprostać i różnorodność informacji o procesach tworzenia i dźwiękowych prac w filmach opowiadanych przez ekspertów w tej dziedzinie.

Miłego czytania!

Katalog CineMúsica 2015


2015 09 wrzesień 2015

Synteza III ENPSCB

III ENPSCB

My, uczestnicy III Professionals Cinema Sound brazylijski Narodowy Spotkania, spotkania na 9. Festiwalu CineMúsica, 04-07 września 2015 roku oraz w Konserwatorium-RJ, ocenia osiągnięcia z pierwszego spotkania w 2013 roku i zdał sobie sprawę, że:

- Współdziałanie gości promowanych w ciągu trzech lat spotkanie zmaterializowanych tworzenia doświadczenie w pracy na zewnątrz festiwalu, lepsza komunikacja pomiędzy specjalistami z różnych się produkcja filmu dźwięk ETAP;
- Rola wychowania nowych pokoleń o dźwięku w kinie jest podstawowym i naszym zadaniem. Aby to zrobić, kierujemy zainspirowany pionierskiej pracy znanego reżysera dźwięku Walter Goulart chce umocnić naszą szczególnej wiedzy technicznej;
- Obecność Ameryki Łacińskiej profesjonalistów dźwiękowych okazał ważne, aby promować i rozwijać wymianę praktyk technicznych i rynkowych.


Na czwartym posiedzeniu, które odbędzie się we wrześniu 2016 roku, nasza współpraca z uniwersytetami i szkoleń technicznych zostanie poszerzona, a także naszych wysiłków na:
- Aby poprawić jakość wyświetlania w CineMúsica Festival, zapewnienie kalibracji pomieszczenia wyświetlania filmów nagradzanych i standaryzacji produkcji kopii;
- Rozwiń partnerstwa, aby stymulować lepsze wyniki naszych specjalistów oraz zwiększenie jakości technicznej naszego parku przemysłowego;
- Aby kontynuować publikację obrad posiedzeń i dokumentów technicznych, aby metodologii dźwięku.
CTAv e a ROB FILMES . Jeszcze raz dziękuję za partnerstwo z SEBRAE, w DELART, w CTAv i FILMY Rob.


2015 17 sierpnia 2015

Książka: Jak dźwięk Carlos Abbate Filmu

Carlos Abbate

Dobra wiadomość dla SOUND świecie filmu!

MIS , dentro da programação do 26 o Festival Internacional de Curtas Metragens de São Paulo . W rok po jego wydaniu w języku hiszpańskim, Argentyna, Carlos Abbate rzuca swoją książkę w języku portugalskim w Sao Paulo, 27 sierpnia o godzinie 18pm w MIS, w programie 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Sao Paulo.

III Encontro Nacional de Profissionais de Som do Cinema Brasileiro , para uma sessão de autógrafos e para participar da mesa de debate “Som e Montagem: interação técnica e conceitual” com Karen Akerman , Ricardo Pretti , Vanessa Marques e mediação de Maria Byington . W dniu września 05 będzie w Conservatory / RJ, w programie 9. Festiwal Cine Muzyka i III Narodowego Zgromadzenia Brazylijczyk Cinema Sound profesjonalistów, do sesji autografów, a do udziału w dyskusji tabeli "Dźwięk i montaż: interakcja techniczne i koncepcyjne "z Karen Akerman, Ricardo Pretti, Vanessa Marques i mediacji Maria Byington.

Recenzja książki:

Tak, świat nie jest stracone, i czasami nie jest dobrą wiadomością. Jednym z nich jest uruchomienie książki na temat realizacji dźwięku w filmie, rzadki temat spotkania w bibliografii na ten temat. I fajne rzeczy na temat tej wiadomości jest to, że książka ta została wybrana, aby otworzyć własne kwestie projektowania ENERC (Szkoła eksperymentów Narodowy y Filmowym Realización) i miał poparcie INCAA (Instituto Nacional de Cine y Audiovisuales Pięknych) istnieje w Argentynie ,

Książka została napisana przez Carlosa Abbate, dźwięku koordynatora kursu tej ważnej szkoły filmowej i jeden z najbardziej uznanych reżyserów dźwięku, argentyńskie konieczności jego filmów kredytowych, takich jak Syn panny młodej (J J. Campanella), dziwki i Whale (Luis Puenzo), Kamczatka (M. Piñeyro), między innymi. Czytaj dalej


2015 10 sierpnia 2015

III Ogólnopolskie Spotkania profesjonalistów dźwięk kina brazylijskiego

IIIENPSCB

Dni 04-07 września odbywa się w mieście Registrar-RJ Profesjonaliści III Ogólnopolski Brazylijczyk Cinema Sound Zgromadzenia. Głównym celem wydarzenia jest przyczynianie się do większej integracji wśród profesjonalistów krajowego dźwięku kinowego. Związany   9th Cine Music - Konserwatorium Film Festiwal jest okazją do zaprezentowania działań związanych film dźwiękowy wszechświat kraju staje się również nowa przestrzeń dla refleksji i debaty zagadnień związanych z rynkiem realizacji audiowizualnym, edukacji i badania dźwięk kina w Brazylii. Spotkanie składa się z rozmów przy okrągłym stole, wykładów i warsztatów, które uzupełniają programowanie Cine Music, jeden z festiwalu filmowego w kraju poświęconym wyłącznie do ścieżki dźwiękowej filmu.

Wydarzenie jest otwarte dla publiczności, wstęp wolny!

Harmonogram 2.015 III ENPSCB:

04 września - piątek

  • 14h - 16h: Osobowość Sonora: Victor Raposeiro
  • 16h - 18h: Międzynarodowy gości: Carlos Klachquin z wykładem "Mieszanie obiektowego i wdrożenie systemu Atmos"

05 września - sobota

06 września - niedziela

  • 09h-12h: Foley Warsztat (część II) z Guta Roim Felipe Marques, Christian Vaisz, Rosana Stefanoni i Renato Galimberti.
  • 14h - 16h: Tribute to Hernani Heffner.
  • 18h: plenarna III ENPSCB.


2015 06 sierpnia 2015

FESTIWAL "ścieżka dźwiękowa"

Festiwal soundtrack
1st Festiwal SOUNDTRACK podkreśla rolę dźwięku w dużych produkcjach kina. Program jest darmowy i spełnia od klasyki, jak z filmu "Cinema Paradiso" przez Giuseppe Tornatore, aż do ostatnich produkcjach. Muzyka jest językiem artystycznym podkreślono w 1st Festiwalu soundtrack, która odbyła się w Brasilii, między 7 a 11 sierpnia 2015. Publiczność może oglądać wybór filmów znanych piosenek, a udział w czacie na ścieżce dźwiękowej z zespołu wokalista plebe Rude, Philippe Seabra, przyznany przez szlaku składu filmu "Wild West Caboclo". Będziesz mieć również okazję uczestniczyć w sesji filmu niemego "Carlitos Policji" (1916), z soundtracku wykonywane przy fortepianie.

Otwarcie hołd Brasilia z filmu dokumentalnego "Home Meble" José Eduardo reżysera Belmonte. Zespół Colonial Meble Acaju skomentuje film natychmiast po obejrzeniu. A w niedzielę (09), Dzień Ojca, filmie The Kid (1921), Charlie Chaplin, upamiętnia datę. Rodzice i dzieci wzięło udział w sesji razem wygrać prezenty. Pierwszy festiwal Brasilia poświęcony ścieżki dźwiękowej jest z inicjatywy kompozytora i dźwięku projektanta Gabriel Pinheiro, który jest również kuratorem imprezy. Produkcja jest za Bunch Filmy.