2015 23 lutego 2015

Brzmi w brazylijskim Cinema: Fernando Henna i Daniel Turini i dźwięk "Avanti Popolo" i "Miasto jest jeden?" - Część II

Avanti Popolo

Daniel Turini . Druga część wywiadu z profesjonalistów dźwiękowych Fernando Henna i Daniel Turini . Budowa dźwięku " Avanti Popolo "(Michael Wahrmann, 2012).

William Farkas: O "Avanti Popolo", jak wszedł ten film? Jak Michael Warhmann zaproponował ci? Miał propozycje dźwiękowych w pre-produkcji?

Daniel Turini: Właściwie Misza nakręcił film w krótkim filmie już z myślą, że może dać więcej materiału, ma kilka dłuższych planów. Wiedziałem, Misha wcześniej, festiwale, wspólnych znajomych, ale nie mieliśmy kontaktu z filmu, aby rozpocząć pracę na nim. Wszystko to rozmawiałem z pre-produkcji, nawet myśleć jak technik dźwięku będzie działać, nie. Co się stało, że technik dźwięk był wykańczający dźwięk krótki film, kto edytować dźwięk chodzenia.

Czytaj dalej


2015 18 lutego 2015

Brzmi w brazylijskim Cinema: Fernando Henna i Daniel Turini i dźwięk "Avanti Popolo" i "Miasto jest jeden?" - Część I

braterstwo dźwięków i cygar

Daniel Turini . Pierwsza część wywiadu z profesjonalistami dźwiękowych Fernando Henna i Daniel Turini . Szkolenia i hałasu generacji: myśląc dźwięk filmu.

William Farkas: Gdy zbliżył dźwięk wszechświata w filmach?

Daniel Turini: Zrobiłem sfilmować USP (magisterskie, audiowizualne Szkołę Komunikacji i Sztuki, Uniwersytet w Sao Paulo), a już w trakcie specjalizował się w dźwięku i zamontować mnie, kiedy zacząłem pracować już robi dźwięk i pracował z sound od. Robić inne rzeczy, mam krótkie filmy Ja skierowane, że skrypt, robić inne rzeczy, ale praca z dnia na dzień, z dźwiękiem. Jest bardziej skoncentrowane podejście w narracji, więc mój trening jest dramat, dramatyczne. Więc to nie jest tak bzdury pracy z dźwiękiem lub skryptu lub innych obszarach. Jestem rzeczywiście pracuje z ewolucji dramatu w czasie. Oczywiście jest kilka obszarów, w filmie, ale chciałbym zdefiniować trochę jak z upływem czasu dźwięk jest podstawowym lub montażu lub struktury skryptu. Myślę, że moją specjalnością działa to zrozumieć tę strukturę za pomocą dźwięku lub innych językach i działa to. I to jest trochę dalej się trochę z tworzeniem Fernando (Henna).

Fernando Henna: Co jest przeciwieństwem tego! (Śmiech). Poszedłem do dźwięku do filmu przez przypadek. Pracowałem w studio reklamy i jeden z tamtejszych robotników pracowała w studiu Miriam Biderman i zaproponował miejsce dla niej, że skończyło się na nie przyjmowanie i zapytał, czy chcę, czy wiem, jak to zrobić. Powiedziałem tak, aby oba. Ale to było kłamstwo, że nie zrobiłem, chciałem po prostu. Byłem tam w środku bezczelności, w studiu Mirian, zwany al Efekty Filmy i dotarcie tam pytali, czy wiem, jak to zrobić, a ja powiedziałem nie, ale miał nieco lepszą znajomość Pro Tools i kilka rzeczy, prawa i techniczne mieli zapotrzebowanie na nią. Tylko wprowadzenie tej fali, wejścia półfalowa, edytować kroki ...

Czytaj dalej


2015 15 stycznia 2015

Wywiad z reżyserem dźwięku José Luis Díaz

JLD

ABC . Jestem związany z Brazylijskiego Stowarzyszenia Zdjęcia od roku 2000. W 2002 roku odbyło się w Rio de Janeiro pierwsze spotkanie profesjonalistów dźwiękowych wewnątrz ABC . Dla nas, aby wykonywać działalność w Sao Paulo, w tym samym roku, zaprosiłem Carlos Klachquin , który był konsultantem Dolby dla Ameryki Łacińskiej, aby dać wykład na temat historii dźwięku w technologii kina. Wkrótce potem dołączył do ABC i zrobiłem wiele rzeczy razem. W 2010 roku, myśląc o tym, kim moglibyśmy zaprosić spoza Brazylii, na solidnej debaty w Tygodnia ABC . O Segredo dos Seus Olhos “, ganhador do Oscar de Melhor Filme Estrangeiro daquele ano. Carlos zaproponował mi José Luis Díaz , i powiedział nam o ostatniej pracy, którą sprawował kierunek dźwięku " Sekret jej oczu ", laureata Oscara za najlepszy film zagraniczny roku.

8º Festival Cinemúsica em 2014, em Conservatória, RJ. W kolejnych latach nadal pasuje, kiedy został zaproszony do udziału w II Krajowym Zgromadzeniu profesjonalistów Brazylijski Cinema Sound , która odbyła się 8 Cinemúsica Festival w 2014 roku, w sekretariacie, RJ. Nie, on i Guido Berenblum , który był jego uczniem, przeprowadziła dyskusję na dźwięku w kinie argentyńskim. To była świetna okazja, poprzez dźwięk, może wzmocnić więzi między naszej kinematografii.

Relatos Selvagens , filme de enorme sucesso de público na Argentina e atualmente em cartaz no Brasil, onde também tem feito sucesso. Prace na której José Luis Diaz wprowadził nas było na jakość dźwięku z Dzikiego Reports , ogromnym sukcesem kasowym w Argentynie i obecnie na wystawie w Brazylii, gdzie był również udany. José Luis ma kanał YouTube, gdzie hojnie zawiera informacje o dźwięku w kinie. Câmara Argentina de Provedores e Fabricantes de Equipamentos de Radiodifusão ) no final de outubro de 2014. Ostatnio dodane 4 filmy nakręcone podczas wykładu, że skoordynowane w czasie ekspozycji Caper ( Argentyna Izby dostawców i nadawczych Equipment Manufacturers ) pod koniec października 2014.

Czytaj dalej


2015 05 stycznia 2015

Dźwięk "Dzikie Raporty" - część IV

Relatos Selvagens ” (Damian Szifrón, 2014) que ocorreu na CAPER 2014 ( Câmara Argentina de Provedores e Fabricantes de Equipamentos de Radiodifusão ). Falamos um pouco de dublagens. Czwarta i ostatnia część rozmowy o dźwięku " Dzikiego Reports "(Damian Szifrón, 2014), który wystąpił w Caper 2014 ( argentyński Izba dostawców i Broadcasting Equipment Manufacturers ). Rozmawialiśmy trochę narracji.

Edytor dialogowe "Raporty" był Salvaje Nahuel Palenque . Zadania były tak pracochłonne edycji, że inny redaktor, Matías Vilaro, był odpowiedzialny tylko za dostosowanie lektorów, a nie dodatkowego obciążenia, Nahuel. Podczas rozmowy nie notowane Nahuel Palenque. Ale tutaj, daję ci kredyt.

José Luis Diaz , na początku rozmowy, pokazuje fragment z filmu " Vino dla Robar ". José Luis zwraca uwagę na wyrażenie "nie jest moja wina", gdzie słychać szum tła (podróżujący koła samochodów). Czytaj dalej


2014 23 grudnia 2014

Dźwięk "Dzikie Raporty" - część III

Câmara Argentina de Provedores e Fabricantes de Equipamentos de Radiodifusão ). Trzecia część rozmowy o dźwięku " Dzikiego Reports "(Damian Szifrón, 2014), który wystąpił w Caper 2014 ( Argentyńskiej Izby dostawców i Broadcasting Equipment Manufacturers ).

Gustavo Santaolalla krótko mówi jego związek z "Wild Reports" w filmie skierowanym do konferencji. Mówi także o podstawowej muzyki edycji.

José Luis Diaz mówi, że muzyka jest ważnym elementem w filmie. Opłata muzyki "Dzikie Raporty" Gustavo Santaolalla było, kto mieszka w Los Angeles. Więc nie był obecny na konferencji i wysyłane mówić o procesie pracy w filmie wideo. Jego pierwszy kontakt z filmem było, gdy byłem na wakacjach z rodziną w Mendoza - Argentyna, gdy producent był w stanie się z nim skontaktować. Kilka miesięcy później, już w Argentynie, Gustavo zauważa historie "Wild Reports" od skierowania od znajomego. Po przeczytaniu książki z opowieściami o "Wild Reports", Gustavo prosi swojego przyjaciela przedstawi Damian Szifrón bo chciałem być w filmie. Wreszcie, w Belgii, spotkali się osobiście. W tym czasie stało się festiwal muzyki i Gandawie, gdzie festiwal teatralny Gustavo Santaolalla udział jako juror.

Czytaj dalej