2014 10 Nisan 2014

Ben Gürültü, Titreşim ve Ses Bozukluğu Belediye Konferans

Ben Gürültü, Titreşim ve Ses Bozukluğu Belediye Konferans

Günlerde 28, 29 ve 30 Nisan São Paulo-SP şehir kendi kentsel ortamda ilk muharebe gürültü anlatılır. ProAcústica ), acontece por ocasião do “Dia Internacional da Conscientização sobre o Ruído”, o International Noise Awareness Day (INAD), cuja data oficial neste ano é 30 de abril. Ben Belediye Konferans Gürültü, Titreşim ve Ses Bozukluğu sponsorluğunda, São Paulo Belediyesi ve Kalite Akustik Brezilyalı Derneği ( ProAcústica ) "Gürültü konusunda Uluslararası Farkındalık Günü", vesilesiyle olur Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü ( kimin resmi tarih bu yıl yetersiz sınıflandırmanın daha iyisinin), 30 Nisan.

Etkinliğin amacı, böylece yasal ve idari eylem için etkili kuralları oluşturarak, insan sağlığı üzerinde gürültü ve ses titreşimlerinin olumsuz etkileri hakkında geniş hükümeti ve toplumu duyarlı olmaktır.

Olay, kamu ve ücretsiz açıktır, ancak alanı sınırlıdır ve bir "kayıt formu" tamamlanmasını gerektirir.

: Zamanlama ve daha fazla bilgi kontrol Gürültü, Titreşim ve Ses Bozukluğu ben Belediye Konferans


2014 10 Nisan 2014

Southwest Film Ses Tasarımı Backstage

Proje vulgo Ses geçtiğimiz günlerde kendi web serisinin yeni bölüm yayınlandı. Bu kez filmin ses yaratma sürecine odaklanan Southwest (Eduardo Nunes, 2012):

"Sen surround ses, direkt ses, ses efektleri ve müziği arasındaki farkı biliyor musun? Bu videoda, yönetmen Eduardo Nunes ve ses ekibi bizimle birlikte ses filmin Southwest gerçekleşme sürecini paylaştı. "


2014 5 Nisan 2014

ABC Hafta 2014

ABC Hafta 2014

Semana ABC 2014 . Com uma programação recheada de conferências, painéis e debates com personalidades de diversas áreas do cinema do Brasil e do exterior, o evento acontece na Cinemateca Brasileira em São Paulo e é aberto ao público com entrada franca. 7-09 Mayıs ila Sinematografi Brezilyalı Derneği sunulur ABC Hafta 2014 . konferanslar, paneller ve yurt dışında filmin Brezilya ve farklı alanlardan gelen kişilikleri ile görüşmelerin bir dolu program ile, olay olur Brezilyalı Sinema São Paulo ve ücretsiz giriş ile halka açıktır.

Bu yıl, hafta etkinliğin ilk gününde toplanan sinematik ses adanmış iki tablo vardır. Bunlar:

Gün 07/05, Çarşamba:

09:30 Tablo 1
"Doğrudan ses Médoto iş - dijital çok kanallı döneminde doğrudan ses yakalama kullanılan çalışma prosedürleri: gelenek ve kopma".

Katılımcılar:
John Godoy - ECA / USP Antrenör Direct Sound ve Audiovisuel profesör.
Debora Opolski - Diyalogları Yayıncı
Willem Day - Editör
Arabuluculuk: Tide Borges , ABC - Teknik Direct Sound ve FAAP de sinema dersi profesörü.

Tablo 4 18:30
"Mevcut Brezilyalı filmlerin ses yüksekliği."

Katılımcılar:
Virginia Flores - Label Maker ve Ses
Eduardo Santos Mendes - ses tasarımcısı ve Audiovisuel ECA / USP profesörü.
Fernando Kına - Ses Editör
Daniel Turini - Ses Editör
Arabuluculuk: Adelmo Luis Manzano - Ses Amiri

: Tam olay programı göz atın Hafta ABC 2014


2014 29 Mart 2014

Ses Mikser Sanatı

7º Festival CineMúsica eo I Encontro Nacional de Profissionais de Som do Cinema Brasileiro . Sertifikalı Ses Mikser Walter Goulart , aktivite Brezilya sinematik ses en deneyimli profesyonellerden biri, diyor bir röportajında ​​Direct Sound sanat David Pennington 2013/09/08 de, sırasında 7. CineMúsica Festivali ve ben Ulusal Toplantı Profesyonellerinin Brezilyalı Sinema Ses .

Ayrıca Giriş: Walter Goulart ile röportaj .


2014 11 Mart 2014

JLS Ses Tesisleri

JLS LOGO - POZİTİF ANNE TIFF

Esnaf Ses şimdi desteğine sahip JLS Ses tesisleri . JLS Facilidades Sonoras , fundado em junho de 1993, é uma das principais empresas de finalização sonora de filmes do Brasil e tem como seu Diretor, José Luiz Sasso , um profissional com mais de 45 anos de experiência em áudio para cinema, o que o coloca em paralelo com parte da própria história da evolução técnica e criativa do som no Cinema Brasileiro. Studio JLS , bir marka JLS Ses Tesisleri'nde Haziran 1993 yılında kurulan, Brezilya filmler lider ses sonuçlandırılması ve onun Direktörü olarak var José Luiz Sasso , ses deneyimi 45 yılı aşkın profesyonel bir Brezilyalı Sinema teknoloji ve sesin yaratıcı evrim tarihinin bir parçası yanında onu koyar film için.

JLS hakkında daha fazla bilgi: JLS Studio