2015 23 Nisan 2015

ABC Hafta 2015

hafta abc 2015

Cinemateca Brasileira em São Paulo e é aberto ao público com entrada franca. 13 ila 15 Mayıs Sinematografi Brezilya Derneği gösterir 2015 yılında Hafta ABC . konferanslar, paneller ve Brezilya ve yabancı sinema farklı alanlarda kişilikleri ile tartışmalar paketlenmiş bir program ile, olay gerçekleşir Brezilyalı Sinema Sao Paulo ve ücretsiz giriş ile halka açıktır.

Bu yıl, hafta sinema sesi adanmış iki tablo vardır. Bunlar:

Gün 14/05, Perşembe:

10h - TV Serisi ses
"- Post-prodüksiyon doğrudan ses Yakalama ve süreci bitirme. TV dizisi farklı ses yönlerini ele"

Onaylandı katılımcılar:

José Luiz Sasso (Karıştırıcı)
Luiz Adelmo Manzano (Ses Amiri)
Rodrigo Meirelles (Yönetici Danışman Ses)
Armando Torres Jr (Karıştırıcı)

15 Mayıs Cuma

17h - Tanıtım Görsel-işitsel üzerinde Ses için (TV Dizisi, Uzun, Kısa ve Belgesel)
"Senaryoyu okurken, biz ses ile ifade edebilir yönetmen, dinle. Tüm sesler Doğrudan Ses zaten? Onun kullanımı ve sorunlu. ses önemi. "

Onaylandı katılımcılar:

Gelgit Borges (Ses Teknisyeni)
Carlos Abbate (Ses Direktörü)

Okumaya devam et


2015 8 Nisan 2015

Gürültü, Titreşim ve Rahatsızlığı Sonora II Belediye Konferansı

Konferans gürültü
27, 28 ve 29 Nisan'da, São Paulo-SP şehir kentsel ortamda gürültü mücadele ikinci kez anlatılır. ProAcústica ), acontece por ocasião do “Dia Internacional da Conscientização sobre o Ruído”, o International Noise Awareness Day (INAD), cuja data oficial neste ano é 30 de abril. Gürültü, Titreşim ve Rahatsızlığı Sonora II Belediye Konferans sponsorluğunda, São Paulo Belediyesi ve Kalite Akustik Brezilyalı Derneği ( ProAcústica ), "Uluslararası Farkındalık Günü Gürültü" vesilesiyle gerçekleşir Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü olan resmi tarih bu yıl 30 Nisan (Inad).

Etkinliğin amacı, böylece yasama ve idari eylem için etkili kurallar oluşturarak, insan sağlığı üzerindeki gürültü ve ses titreşimlerinin olumsuz etkileri hakkında genel kamu yetkililerini ve toplumu duyarlı olmaktır.

Olay halka ve ücretsiz açık, ama alanı sınırlıdır ve bir "kayıt formu" tamamlanmasını gerektirir.

: En zamanlama ve daha fazla bilgi edin Gürültü, Titreşim ve Rahatsızlığı Sonora II Belediye Konferansı


2015 17 Mart 2015

Brezilyalı Sinemasında Sesler: Guile Martins ve ses "Şehir biri?"

Kurnazlık

A Cidade é Uma Só ” (Adirley Queirós, 2011). Röportaj Guile Martins , ses tasarımından sorumlu " Şehir biri "(Adirley Queiroz, 2011).

William Farkas: Eğer "şehir biridir" Nasıl aldın? Eğer Adirley ile önceki ilişki var mı?

Guile Martins Florianopolis film festivali sırasında, 2006 yılında Adirley bir araya geldi. Sobre a Maré ”. Bizim kısa "ile, diye görüntülenen ediliyordu - Ceilândia köşe RAP "ve ben" Tide Hakkında ". Biz çok konuştuk, ama sinema daha futbol hakkında daha fazla düşünüyorum. Biz orada belgesel "sunuyordu, Brasilia Festivali'nde 2009 yılında tekrar bir araya geldi Tarabatara Ses ve ses düzenleme doğrudan hangi ". Ben Goiás, beni çok mutlu etti bir şey güzel sularda Ceilândia almak şelale hamama gitti o zaman, Brasilia, master planı, benim için bilinmeyen ve soğuk bir yerde olmanın biraz acı yayınlandı. Ceilândia ise, nihayet, her köşede bir insan manzara otomobil, fuarın satıcıları, sokaklarda yürüyen insanlar, futbol oyunları sesi duydum ve master plan ve film festivali devresinden çok farklı ses. Ben "katıldı o zaman oldu Strike Günü Adirley evinde "ve kullanımına başvurmadan, nasıl kırık Ceilândia ve diğer sesleri yapmak ses, hakkında daha fazla konuştuk" mesafe ses ve sirenleri çekim, "her iki estetik önerisi olarak rahatsız. Biz zamanla solmaya sesler, bıçak kalemtıraş, bir biju satıcı hakkında konuşmak ...

Okumaya devam et


2015 6 Mart 2015

Brezilyalı Sinemasında Sesler: Fernando Kına ve Daniel Turini ve "Avanti Popolo" ve ses "Kent biri?" - Bölüm III

Şehir ve böylece

Daniel Turini . Ses uzmanları ile görüşme Üçüncü ve son bölüm Fernando Kına ve Daniel Turini . "sesleri Şehir biri "(Adirley Queiroz, 2011).

”, acho que já é um caso completamente diferente. William Farkas: "Kent sadece [1]" Hakkında Ben tamamen farklı bir durum olduğunu düşünüyorum. Bazı post-prodüksiyon, bazı şeyler kurtarmak bazı planların anlaşılırlığı sağlamak ve filmi tutun bir karışımını yapmayı deneyin. , em que você tem uma condição de escuta bastante amplificada em que todos os eventos soam, produzem sonoridades que num modo de produção documental, muito dificilmente seriam gravados. Zaman zaman, filmin tüm etkinlikler ses bir işitme durumu oldukça güçlendirilmiş sahip olduğu bir hiper-gerçekçi bir ses [2], bir estetik ile flört, üretim bir belge üretimi çok zor kaydedilmiş olacağını sesleri . O ses Hiperrealizm estetik bir ipucu olsaydı o zaman merak ediyorum Adirley .

Fernando Kına: daha düzgün size cevap olabilir aynı kurnazlık Martins . Daha buraya geldi, örneğin en önemli şey görüntü düzenleme vardı bu araba, aralarında bir anlaşma olmalı. Ne yeterli bir akıllı süper ses düzenleme olduğunu. Çok az bile yere, veritabanı, filmin sırasında çekilen tüm sesleri geliyor. Guile ses yaptığında sanırım ...

Okumaya devam et


2015 23 Şubat 2015

Brezilyalı Sinemasında Sesler: Fernando Kına ve Daniel Turini ve "Avanti Popolo" ve ses "Kent biri?" - Bölüm II

Avanti Popolo

Daniel Turini . Ses uzmanları ile görüşme İkinci bölümde Fernando Kına ve Daniel Turini . ses "inşaat Avanti Popolo "(Michael Wahrmann, 2012).

William Farkas: Eğer film girmiş gibi "Avanti Popolo" Hakkında? Michael Warhmann seni yaklaşırken? O üretim öncesi ses önerileri vardı?

Daniel Turini: Aslında Misha daha fazla malzeme verebilir düşüncesi ile zaten bir kısa film olarak filmi, bazı uzun planları vardır. Ben, daha önce festivaller, karşılıklı arkadaşlar Misha biliyordu, ama biz üzerinde çalışmaya başlamak için film ile hiçbir temas vardı. Hareket edecek ses teknisyeni, yoktu gibi üretim öncesi konuştu Tüm bu bile düşünüyorum. Ne oldu ses teknisyeni yürüme sesi düzenlenmiş işlemci ses kısa film, o oldu.

Okumaya devam et