2014 3 Aralık 2014

Brezilyalı Sinemasında Sesler: Danilo Carvalho ve "Köyler Volanlar, rüzgara karşı fiil" ses - BÖLÜM III

Danilo Carvalho

Ile birlikte röportajın üçüncü ve son bölümünde takiben Danilo Carvalho olan merkez ekseni filmi "sesi Köyler Volanlar, rüzgara karşı fiil "(Alexandre Veras, 2005), aynı zamanda ses uygulamalarının diğer tarafını ele.

 

Bölüm III) Vilas Wheels Ses: rüzgara karşı fiil

William Farkas: Eğer "Köyler Tekerlekler: rüzgara karşı fiil" yaklaşırken? Nasıl filmde sizin giriş oldu?

Danilo Carvalho: Ben, Ali ile çalışmış yuvarlak Ivo ile, diğer şeyler yapıyor geldi, biz zaten tartışmalar bar masaları yanında iyi bir arkadaş vardı. , criou esse núcleo lá em Fortaleza que durou doze ou quatorze anos. Sundurma [1] oniki veya ondört süren Fortaleza orada bu çekirdek kurdu. que é aquela vila de Tatajuba [3] que por causa das dunas foi sendo coberta e mudando de local. Ve Villalar o Ruy Vasconcelos bir tez dayanan bu komut ile geldi [2] bir [3] Çünkü tepeleri kaplı edildiğini Tatajuba köy ve konumunu değişiyor. Ruy yazdı ve daha sonra bazı karakterler bu evren toplayıp, bir belgesel komut uyarlanmış. Onlar Ali istedi ve biz bu konuda konuştuk filmde bazı sorunlar vardı. Okumaya devam


2014 27 Kasım 2014

Brezilyalı Sinemasında Sesler: Danilo Carvalho ve "Köyler Volanlar, rüzgara karşı fiil" ses BÖLÜM II -

Danilo ve askerlerin sesi

Ile yapılan görüşme devam Danilo Carvalho olan filmi "sesi ekseni merkez Köyler Volanlar, rüzgara karşı fiil "(Alexandre Veras, 2005), aynı zamanda ses uygulamalarının diğer tarafında ele, ikinci bölümünü izler.

Bölüm II) sinema Eğitim: ortaklıklar ve ilişkiler.

, quanto o Sábado à Noite [2] , entre outros, é justamente esse tipo de som que renova um certo cenário de cinema, um certo fazer som, e de se distanciar de um fazer som mais convencional. William Farkas: Yaptığınız filmleri, Tekerlekler Köyler hem de ilgi duymaya götürdü nedenlerinden biri: rüzgar [1] içine fiil, Saturday Night gibi [2], diğerleri arasında, bu müzik tam da bu tür Belirli bir film seti yenileyerek, belli bir ses yapmak ve geleneksel ses üzerinde bir marka kendini mesafe. Bu benim araştırma, ses yaratma olasılığı bu tür, yine arıyorum şeydir. Sadece aynı film yapma konusunda biraz daha konuşmak, işaret etmek. Bir yandan müzik birçok film, daha sonra film yapım sürecinde dalmış olun, sizin için güçlü ...

Okumaya devam edin


2014 19 Kasım 2014

Pernambucano Filmler Ses

Pernambuco ses

Hakkında Pernambuco Ses Collective :

"İlk fikir, bir ses Teknisyenleri Derneği olmaktı. Ama Collective ses teknik grup yapma olasılığı daha çekici ve daha az bürokratik oldu, ve biz bunu yaptık. grup kategorisi daha birleşik ve güçlü bir ses teknisyenleri yapma hedefi ile, 2012 civarında ortaya; açıklık ve görsel-işitsel pazar ve ses profesyonellerinin ihtiyaçlarını eğitmek için denemek için; STIC-RJ . yerel sinemada işi resmileştirmek için bir hareket Pernambuco olduğu gibi, aynı zamanda profesyoneller için, deneyim alışverişinde bağlanmak olabilir ABD-PE , canne , bazen destek ve tavsiye güveniyor STIC-RJ .

Bugün, Pernambuco Ses Toplu özellikle Kuzeydoğu Brezilya genelinde yaklaşık 20 profesyonelleri vardır. Yakın gelecekte düzenli toplantılar ve çalışmalar yapar, kendi üyeleri için eğitim ve genel kamuoyunun kurslar ve atölye çalışmaları teşvik etmek mümkün. Aynı şikayetleri paylaşan dünyada en ses uzmanları, gibi, gelecek için görünüm, ses teknisyenleri ve diğer görsel-işitsel uzmanları "barışçıl" yaşayabileceği ve bunun métier hakkında en azından bilgi olmasıdır (doğrudan ses teknisyeni çalışmalarından, editörler tarafından geçen ve karıştırıcı ulaşan) ses teknisyenleri. Bunun için, Toplu yayınlanmaktadır mesleği hakkında eğitim materyali üreten blog . Tüm metinler görsel-işitsel evren (özellikle üretici ve sinemacıların) parçası olan Brezilyalılar arasında daha fazla erişim için Portekizce vardır. "

Tarafından Catarina Apolonio .


2014 14 Kasım 2014

Brezilyalı Sinemasında Sesler: Danilo Carvalho ve "Köyler Volanlar, rüzgara karşı fiil" ses - BÖLÜM I

Danilo Carvalho

Çağdaş Brezilyalı sinema sesleri üzerine araştırma yayınlanması ile devam ile röportaj takip Danilo Carvalho Parnaíba (PI) evinde.

Danilo ile yapılan konuşma merkezi ekseni, yanı sıra ankete diğer katılımcıların, bir film olarak vardı. Danilo'ya durumunda, film, "bir Köyler Volanlar, rüzgara karşı fiil "(Alexandre Veras, 2005). Danilo ile ses alıcısı yapılan Lênio Oliveira , ve aynı zamanda ses düzenleme ve karıştırma yaptım. Ama Danilo ile konuşma ses uygulamaları, daha az metodolojik veya teknik konularda tutulan diğer tarafını ele. Danilo kendi yaşam deneyimleri filmler ve nasıl tüm filmler için ses verme izlerken bahsediyor.

Danilo da yönetmen ve filmlerin yönetmeni ve kolektif Alumbramento kurucularından biriydi. Bu Ivo Lopes Araújo ve Alexandre Veras ortağı uzun duruyor.

Bölüm I) Yaklaşımları ve ses ve müzik ile etkiler

Okumaya devam edin


2014 9 Kasım 2014

Deborah opolski ile düzenleme Diyaloglar

João Caserta , divulgou um didático e interessante vídeo sobre edição de diálogos com a editora de som Débora Opolski . Portal Bu hafta Vaka-RTA Film Ses , profesyonel Curitiba ses John Caserta , ses editörü ile düzenleme diyaloglar hakkında bir didaktik ve ilginç bir video yayınladı Deborah Opolski .

"Deborah opolski ile sohbet biz uzun filmler için diyaloglar düzenleme hakkında konuşmak. Deborah bu konuda deneyimi bir yeri vardır ve ben size bunun bazı getirmek istedim. iletişim düzenleyicisi alır ve doğrudan ses kolları biridir. Amacınız mümkün gürültü az miktarda bir diyalog parça oluşturmak için. Bunu başarmak için, editör prosedürleri ve teknikleri ve deneyim, yaratıcılık ve duydum bir çok kullanır! O prosedür her adımda yorumda, diyalog düzenlemek için kullandığı ne olduğunu açıkladı. Bir alan değişimi ve her şeyi OMF, Pro Tools oturumda, Direct Sound konferansın organizasyonu açılış yana. Biz de seslendirme (İAR) ile nasıl bir film ses tek başına çalışan bir kişi bu bilgiyi kullanabilir ya da burada bu işlemler kısa bir film yapmak için hakkında konuştuk. "