2014 15 Haziran 2014

Loud and Good Sound

yüksek sesle ve net

Loud and Good Sound Brezilya sinemasının ses yörüngesini araştırdık dört TV dizilerine bir dizi. Yönü ve sunum Zuccolotto Simone ile, 2013 yılında yayınlandı Kanal Brezilya . Tam programlarına rağmen, mevcut online ilginç parçacıkları aşağıdaki linkleri kontrol edilebilir değildir:


2014 16 Mayıs 2014

Hafta ABC 2014 tabloları İzle

Cinemateca Brasileira em São Paulo. Tabloları şimdi çevrimiçi görüntüleme için kullanılabilir ABC Hafta 2014 7-9 Mayıs içinde oldu, Brezilyalı Sinema São Paulo. Semana ABC é uma oportunidade única no país de reunião de personalidades de diversas áreas do cinema refletindo sobre o seu mercado de trabalho. Tarafından teşvik Sinematografi Brezilyalı Derneği , ABC Hafta emek piyasasında yansıtan filmin farklı alanlardan kişilikleri montaj ülkede eşsiz bir fırsattır. Ayrıca tartışmalar, konferanslar, paneller ve ana sınıfları sağlayan doğrudan Brezilyalı sinemanın gelişimine katkıda bulunmak olduğunu.

Bu yılki tartışma sesi üç tablodaki mevcuttu:

Tablo 01: "Doğrudan ses Médoto iş - dijital çok kanallı döneminde doğrudan ses yakalama kullanılan çalışma prosedürleri: gelenek ve kopma". Debora Opolski (editora de diálogos) e Willem Dias (montador). Ile John Godoy (direkt ses teknisyeni ve Audiovisuel ECA / USP profesörü), Debora Opolski (diyalog editörü) ve Willem gün (çevirici). Arabuluculuk Adelmo Luis Manzano (ses süpervizörü).

Eduardo Santos Mendes (sound designer e professor do curso de Audiovisual da ECA/USP) e Fernando Henna (editor de som). Tablo 04: ile "mevcut Brezilyalı filmin ses yüksekliği". Va Çiçekler (montajcı ve ses editörü), Eduardo Santos Mendes (tasarımcı ve Audiovisuel ECA / USP ses profesörü) ve Fernando Kına (ses editörü). Arabuluculuk Adelmo Luis Manzano (ses süpervizörü).

Tablo 08: "ticari sinema salonlarında Dijital Ekran: parametreler, teknik gereksinimler, uygulama ve izleme ve ekran gelecek:. Odalar, ev ve dizüstü bilgisayar" , Renata de Almeida (diretora da Mostra Internacional de Cinema de SP) e Rodrigo Monte (diretor de fotografia). Ile Kiko Ferraz (ses editörü ve mikser), Renata de Almeida (SP Uluslararası Film Festivali Direktörü) ve Rodrigo Monte (görüntü yönetmeni). Arabuluculuk José Francisco Neto (gözetmen tamamlama).

Assista as mesas da Semana ABC 2014 na íntegra . Diğer tabloları erişmek için 2014 yılında Hafta ABC , sadece bağlantıyı tıklayın: bütünüyle 2014 yılında Hafta ABC tabloları izleyin .


2014 1 Mayıs 2014

Ses tasarımcısı Edson Secco ile Röportaj

Edson Secco

sound deigner , de um modo geral ostensivamente mal utilizado, para qualificá-lo: seja por pensar o som dos filmes como um todo integrado (relativizando distinções entre música e ruído, por exemplo); Müzisyen eğitim ve tiyatro önceki deneyim, Edson Secco'da genellikle pervasızca bunu hak kötüye süreli ses deigner kullanımını haklı nitelikleri bir dizi çalışması yaptığı filmde buluşuyor: ses düşünmektir entegre bir bütün olarak filmler (örneğin, müzik ve gürültü arasındaki farklılıkları azalan); gerçekleştirdiği ve işlerini bir üslup birliğini veren fonksiyonların çokluğudur; Bu katıldığı projelerin çok hala komut aşamasında erken işbirliği, hala. Bu sohbette, Edson Secco'da Artisan kariyerinin Ses ve sinema ses kendi kişisel yaklaşımı konuştu.

Okumaya devam edin


2014 29 Nisan 2014

Tasarım Ses Giriş

Tasarım ses giriş

ABC Hafta 2014 yer 07-09 Mayıs, alır   Brezilyalı Sinema   . ": São Paulo, kendi programına, yayılması ve kitap tanıtımı Seçme görsel-işitsel alanda bağlantılı kitap serbest bırakılması için bir alana paralel olarak geri bu yıl Tasarım Ses Giriş: uygulamalı bir analiz sistematik uzun filmi Körlük tarafından " Debora Opolski .

"Kitap ses tasarımı yapım sürecine bir yansıması sunuyor. Deneyim raporları ve karşılaştırmalı analizler filmi anlatılarda için ses tasarımı katkısının soru yükselterek, ses yaratma sürecini tartışıyor şeklinde yapılandırılmıştır.

İki parça, biz önemini tartışırken, detaylı ses düzenleme sürecinin bir açıklama ilk ayrılmıştır   post-prodüksiyon ve film izleyici tarafından nasıl algılandığı bu olan etkisi. Sunar ve düzenleme diyalog, Foley ve ses efektleri için objektif yöntemler.

Ardından, post-prodüksiyon ses ses efektleri ortamlarda filmi Körlük ve müziği analiz. Okuyucu, sahneleri bulmak durumlar ve teknikleri ve her bir elemanın uygulanabilirliği ayrıntılı olarak görülebilir hangi belirli olayları işler. "


2014 10 Nisan 2014

Ben Gürültü, Titreşim ve Ses Bozukluğu Belediye Konferans

Ben Gürültü, Titreşim ve Ses Bozukluğu Belediye Konferans

Günlerde 28, 29 ve 30 Nisan São Paulo-SP şehir kendi kentsel ortamda ilk muharebe gürültü anlatılır. ProAcústica ), acontece por ocasião do “Dia Internacional da Conscientização sobre o Ruído”, o International Noise Awareness Day (INAD), cuja data oficial neste ano é 30 de abril. Ben Belediye Konferans Gürültü, Titreşim ve Ses Bozukluğu sponsorluğunda, São Paulo Belediyesi ve Kalite Akustik Brezilyalı Derneği ( ProAcústica ) "Gürültü konusunda Uluslararası Farkındalık Günü" vesilesiyle, olur Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü kimin resmi tarih bu yıl (yetersiz sınıflandırmanın daha iyisinin), 30 Nisan.

Etkinliğin amacı, böylece yasal ve idari eylem için etkili kuralları oluşturarak, insan sağlığı üzerinde gürültü ve ses titreşimlerinin olumsuz etkileri hakkında genel hükümetleri ve toplumu duyarlı olmaktır.

Olay, kamu ve ücretsiz açıktır, ancak alanı sınırlıdır ve bir "kayıt formu" tamamlanmasını gerektirir.

: Zamanlama ve daha fazla bilgi kontrol Gürültü, Titreşim ve Ses Bozukluğu ben Belediye Konferans