2014 20 Eylül 2014

Geraldo Moraes tarafından Sinema Sesin Önemi

Yönetmen, yazar ve yapımcı ile yapılan Mini belgesel Geraldo Moraes filmde sesin önemi üzerinde.


2014 17 Eylül 2014

Yuvarlak Masa "Dijital Çağda Soundtrack"

Okulun Sarı Ses Enstitüsü tarafından 12 Eylül tarihinde Curitiba-PR düzenlenen "Dijital Çağda Soundtrack" konulu yuvarlak masa. Grace Torres e dos músicos Rodrigo Lemos ( Lemoskine ), Demian Garcia e Vadeco . Arabuluculuk oldu John Caserta müzisyen katılımıyla, Grace Torres ve müzisyenler Rodrigo Lemos ( Lemoskine ), Demian Garcia ve Vadeco . Tablonun tam akışı takip:


2014 15 Eylül 2014

Brezilyalı Sinema Sesi Tarihi ve Teknoloji

"Brezilyalı Sinema direkt sesin bir usta tarafından bir konuşma kıymetli bir rekor" diyor David Pennington . 7º Festival Cine Música , o cineasta e técnico de som direto Walter Goulart , um dos profissionais do som cinematográfico mais experientes do Brasil em atividade, contou um pouco da história do som no cinema nacional na companhia de Roberto Carvalho , Fernando Ariani e Gustavo Andriewiski . Pozlama sırasında Eylül 2013 Tarihi Rezonansları - Brezilya sinemada ses teknolojisi bölümü ö 7. Cine Müzik Festivali , film yapımcısı ve doğrudan bir ses teknisyeni Walter Goulart , Brezilya faaliyet sinematik ses en deneyimli profesyoneller biri anlattı şirkette ulusal sinemada ses bazı tarih Roberto Carvalho , Fernando Ariani ve Gustavo Andriewiski . Tutanak David Pennington .


2014 9 Eylül 2014

Ne gizemler müzikleri pusuda?

sanat

Program Sanatçısı Sanat 'ın TV Brezilya, "müzik, sesler, ve çeşitli ses efektleri birleştiren sanatsal bir tür filmleri daha fazla hayat ve heyecan vermek müzikleri ardında yatan gizemi çözmeye özel bir baskı üretti , roman, tiyatro ve televizyon programları. "

Tato Taborda , o gerente-executivo de música da TV Brasil Ricardo Vilas , e Flavia Ventura , que compõe algumas trilhas para o próprio Arte do Artista. Program besteci olarak alan ünlü profesyonellerin ifadesine dayanmaktadır David Tygel , şef ve müzik yapımcısı Tato Taborda , müzik TV'nin Brezilya icra müdürü Ricardo Vilas ve Flavia Ventura , sanatın kendisi için bazı parçalar oluşur, sanatçı.

Tam program kontrol Sayfası "gizemleri müzikleri pusuda Ne?": Sanatçı Sanatı


2014 26 Ağustos 2014

8. Festivali CineMúsica

8. Festival CineMúsica
8º Cine Música – Festival de Cinema de Conservatória , único festival de cinema do país dedicado exclusivamente à trilha sonora dos filmes. 7 Eylül 04 şehirde olur Kayıt-RJ Film Festivali Konservatuvarı - 8. Cine Müzik , filmler müziği adanmış ülkenin tek film festivali. Bu yılki teması Forró ve olay ücretsiz giriş ile halka açık!

Festival kapsamında ayrıca, bu yılki aldığı hatırlatarak Profesyonel Ses Brezilyalı Sinema İkinci Ulusal Toplantısı .

Profesyonel kazanan filmler ve ödül listesi aşağıdaki 8 Cine Müzik Festivali :

Trophy CineMúsica

En İyi Ses: " São Silvestre "(kazandı: Lina Chamie, Eduardo Santos Mendes, Luiz Manzano Adelmo, Tide Borges, Brezilya Rene Louis Robin, Eric Christani Ribeiro, Luiz Fernandes ve Ricardo Farias)

En İyi Ses Mikser: " Serra Pelada "(kazananlar: John Godoy, Marcelo Raposo ve Ubiratan da Silva - Bira)

Yaşama En İyi Karıştırma ve En İyi Ses (Foley): " Dövme "(kazandı: Ricardo Cutz, Philip Burger ve Renato Marques Galimberti)

İyi Ses Tasarımı: " Praia do Futuro "(ödüllendirildi: Waldir Xavier)

En İyi Ses Kurgusu: " Morro dos Prazeres "(kazandı, Bernardo Uzeda)

En İyi Ses Efektleri: " Nehir Akım "(kazandı: Ricardo Reis Chui)

En İyi Orijinal Şarkı: " Boy ve Dünya "(kazandı: Reuben Feffer ve Gustavo Kurlat)

En İyi Şarkı: " Ben Alive oldu "(kazananlar: Marco Dutra ve Caetano Gotthard)

En İyi Müzik Seçimi: " Volcano sürgünleri "(kazandı: Fábio Andrade)

En İyi Yönetmen Seslendirme: " Sweet Asbest "(ödüllendirildi: Guto Parente ve Erik Paiva)

Kısa Işık Trophy

En İyi Ses: "9493" (ödüllendirildi: Marcellus L.)

En İyi Ses Tasarımı: "Diana Paz edelim" (kazananlar: Carlos Karadağ, Claudio Nascimento)

En İyi Ses Mikser: "Ben Outlander Am All These Days" (kazandı: Evandro Lima)

Programação Completa do 8º Festival CineMúsica Ayrıca tam zamanlamasını kontrol 8 Cine Müzik Festivali : 8. Festival CineMúsica Tam Serisini