2014 15 Eylül 2014

Brezilyalı Sinema Sesi Tarihi ve Teknoloji

"Brezilyalı Sinema direkt sesin bir usta tarafından bir konuşma kıymetli bir rekor" diyor David Pennington'la . 7º Festival Cine Música , o cineasta e técnico de som direto Walter Goulart , um dos profissionais do som cinematográfico mais experientes do Brasil em atividade, contou um pouco da história do som no cinema nacional na companhia de Roberto Carvalho , Fernando Ariani e Gustavo Andriewiski . Sergi sırasında Eylül 2013 Tarihi Rezonanslar - Brezilyalı sinema ses teknolojisi bölümü ö 7. Cine Müzik Festivali , film yapımcısı ve doğrudan bir ses teknisyeni Walter Goulart , Brezilya faaliyet sinematik ses en deneyimli profesyoneller biri anlattı bir şirket, ulusal sinemada ses bazı tarih Roberto Carvalho , Fernando Ariani ve Gustavo Andriewiski . Kayıt David Pennington'la .


2014 9 Eylül 2014

Ne gizemler müzikleri pusuda?

sanat

Program Sanatçısı Sanat 'ın TV Brezilya, müzik, sesler, sesler ve çeşitli ses efektleri bir araya getiren artistik bir tür filmleri daha fazla hayat ve heyecan vermek için "film müzikleri arkasında yatan gizemleri çözmeye özel bir baskı üretti , romanlar, oyunlar ve televizyon programları. "

Tato Taborda , o gerente-executivo de música da TV Brasil Ricardo Vilas , e Flavia Ventura , que compõe algumas trilhas para o próprio Arte do Artista. Program besteci olarak bölgenin tanınmış profesyonellerin ifadesine dayanmaktadır David Tygel , şef ve müzik yapımcısı Tato Taborda , TV de müzik yayını Brezilya icra müdürü Ricardo Vilas ve Flavia Ventura Sanat kendisi için bazı parçaları oluşturur, Sanatçı.

Tam program kontrol edin Sayfası "gizemleri müzikleri pusuda Ne?": Sanatçı Sanat


2014 26 Ağustos 2014

8. Festivali CineMúsica

8. Festivali CineMúsica
8º Cine Música – Festival de Cinema de Conservatória , único festival de cinema do país dedicado exclusivamente à trilha sonora dos filmes. 7 Eylül 04 şehirde olur Sicil-RJ Film Festivali Konservatuvarı - 8. Cine Müzik , filmin soundtrack adanmış ülkede sadece film festivali. Bu yılki teması Forró ve olay ücretsiz giriş ile halka açık!

Festival bu yılki aldığı anımsatarak Brezilyalı Sinema Ses İkinci Ulusal Toplantısı Uzmanları .

Film ve ödüllü profesyonellerin listesi aşağıdadır 8. Festivali Cine Müzik :

Trophy CineMúsica

En İyi Ses: " Sylvester "(ödüllendirildi: Lina Chamie, Eduardo Santos Mendes, Luiz Manzano Adelmo, Tide Borges, Brezilya Rene Louis Robin Eric Christani Ribeiro, Luiz Fernandes ve Ricardo Farias)

En İyi Ses Mikser: " Serra Pelada "(ödül: John Godoy, Marcelo Raposo ve UBIRATAN da Silva - Bira)

İyi Karıştırma ve En İyi Gürültü Odası (Foley): " Dövme "(kazandı: Ricardo Cutz, Philip Burger ve Renato Marques Galimberti)

İyi Ses Tasarımı: " Praia do Futuro "(ödüllendirildi: Waldir Xavier)

En İyi Ses Kurgusu: " Morro dos Prazeres "(ödüllendirildi: Bernardo Uzeda)

En İyi Ses Efektleri: " Nehir Akış "(kazandı: Ricardo Reis chui)

En İyi Orijinal Şarkı: " Boy ve Dünya "(kazananlar: Ruben Feffer ve Gustavo Kurlat)

En İyi Şarkı: " Ben Alive oldu "(kazananlar: Marco Dutra ve Caetano Gotthard)

En İyi Müzik Seçimi: " Volcano sürgünleri "(ödüllendirildi: Fábio Andrade)

En İyi Yönetmen Seslendirme: " Sweet Asbest "(ödüllendirildi: Guto Parente ve Erik Paiva)

Kısa Işık Trophy

En İyi Ses: "9493" (ödüllendirildi: Marcellus L.)

İyi Ses Tasarımı: "Barışta Diana edelim" (ödüllendirildi: Carlos Karadağ ve Cláudio Nascimento)

En İyi Ses Mikser: "Tüm Bu Gün Ben Stranger olduğumda" (ödüllendirildi: Evandro Lima)

Programação Completa do 8º Festival CineMúsica Ayrıca tam bir program kontrol Festivali 8 Cine Müzik : 8. Festivali CineMúsica Tam Takvimi


2014 17 Ağustos 2014

Brezilyalı Sinema Ses II Ulusal Toplantısı Uzmanları

II Toplantısı

Günlerde 05 ve 06 setembro kentinde olur Sicil-RJ Brezilyalı Sinema Ses II Ulusal Toplantısı Uzmanları . Olay sesi ulusal sinema profesyonelleri arasında daha fazla entegrasyon için katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bağlamalar   8. Cine Müzik - Film Festivali Konservatuvarı , ülkedeki sinematik ses dünya ile ilgili faaliyetleri sergilemek için bir fırsat, aynı zamanda görsel-işitsel pazar başarı, öğretim ve ilgili yansıtma ve tartışma konular için yeni bir yer yapıyor Brezilya sinemasının sesini aramak için. Toplantı filmin soundtrack adanmış ülkedeki Cine Müzik, sadece film festivali programlama tamamlayacak tartışma tablolar, konferanslar ve atölye oluşur. Bu yılki yenilik iki uluslararası konukların katılımı Latin Amerika'nın sinema ses hakkında discorrerão da.

Etkinlik ücretsiz giriş ile halka açık!

2014 Takvimi II ENPSCB:

Konum - Otel Kaya  

5 Eylül - Cuma

6 Eylül - Cumartesi


2014 31 Temmuz 2014

Ben ENPSCB sentezi

I ve II ENPSCB

Brezilyalı Sinema Ses Birinci Ulusal Toplantı Profesyonellerinin sentezi

7º Festival CineMúsica , de 5 a 7 de Setembro de 2013, em Conservatória, Rio de Janeiro, em busca de garantir qualidade para a produção e exibição do audiovisual brasileiro nas salas de cinema, festivais nacionais, televisão e em novos formatos. Biz, katılımcıları Profesyonel Brezilyalı Sinema Sesi Birinci Ulusal Toplantısı , biz tanıştığımız 7. Festivali CineMúsica görsel-işitsel üretim ve sergi için kalitesini sağlamak için arayış içinde, Konservatuvarı, Rio de Janeiro 7 Eylül 2013 5 tiyatro, ulusal bayram, televizyon ve yeni biçimlerde Brezilyalı.

Temas ve iyi baştan işin hazırlanması ve yürütülmesi entegre - doğrudan ses, ses düzenleme ve karıştırma müzik - Biz ilgili çeşitli alanlarda üretimini ses olduğunu ne kadar temel görsel-işitsel ürünün ses kalitesi vurgulamak . Bu nedenle, komut ses işitsel çalışma uygulamalarını görüntülemek için düşünmek için görsel-işitsel sektöründe profesyonel iş çeşitli aşamalarında arasında daha verimli ve daha entegrasyonunu teşvik etmek niyetinde.

Şu anda olumsuz kurulan işitsel üretim dinamikleri esas bütçe sorunları, zamanlama ve çalışma saatleri içeren işleri, ses kalitesini görsel-işitsel farkındayız.

Biz eğitimin gerçekten pazarında yeni profesyoneller koyarak ve bu nedenle bu eğitim alanı piyasa ile daha doğrudan diyaloğu teşvik etmek vardır bir yol olduğunu unutmayın.

Biz ses alanında çalışan şirket ve profesyonelleri ile ilişkili olmalıdır filmlerin gerçekleşme sürecinin tarihini korunmasının önemini anlıyoruz. Arşivlemek ve filmlerin kendilerini tarihini korumak için alternatifler aramaya.

Biz tiyatro, festival ve diğer yerel film sergisinde filmlerin tarama sesi test için eğitilmiş ses teknisyenleri varlığını savunuyoruz. Nedeniyle şu anda Brezilya sergi devresinde gözlenen filmi projeksiyon kalitesiz, biz bu işlemin önemi ve işyerlerinde ihtiyaç üreticileri gerektiren ve kendi filmlerinin projeksiyonlar önce bu testleri finanse yanı sıra, eğitimli ses teknisyenleri varlığına izin gördüm .

Biz bu süreci devam edecektir Brezilyalı Sinema Ses II Ulusal Toplantı Profesyonellerinin , 2014 yılında 8. Cine Müzik Festivali düzenlenecek.

Katılımcılar IENPSCB