2015 23 Nisan 2015

ABC Hafta 2015

Haftanın abc 2015

Cinemateca Brasileira em São Paulo e é aberto ao público com entrada franca. 13 Mayıs 15 Sinematografi Brezilyalı Derneği gösteren 2015 yılında Hafta ABC konferanslar, paneller dolu bir program ile. Brezilya ve yabancı sinema farklı alanlardan kişilikleri ile tartışmalar, olay gerçekleşir Brezilyalı Sinema Sao Paulo ücretsiz giriş ile halka açıktır.

Bu yıl, hafta sinematik ses adamış iki tablolar vardır. Bunlar:

Gün 14/05, Perşembe:

10h - TV Serisi Ses
"- Post-prodüksiyon doğrudan ses Yakalama ve süreci bitirme. TV dizisi farklı ses yönlerini hitaben"

Onaylandı katılımcılar:

José Luiz Sasso (Karıştırıcı)
Luiz Adelmo Manzano (Ses Amiri)
Rodrigo Meirelles (Yönetici Danışmanı Ses)
Armando Torres Jr. (Karıştırıcı)

15 Mayıs Cuma

17h - Tanıtım Görsel-işitsel üzerinde Sound (TV Dizisi, Uzun, Kısa ve Belgesel)
"Senaryoyu okurken, biz ses yoluyla ifade edebilir yönetmen, dinleyin. Tüm sesler Direct Sound zaten? Kullanın ve sorunlu. ses önemi. "

Onaylandı katılımcılar:

Gelgit Borges (Ses Teknisyeni)
Carlos Abbate (Ses Direktörü)

Okumaya devam et


2015 8 Nisan 2015

Gürültü, Titreşim ve Rahatsızlığı Sonora II Belediye Konferansı

Konferans gürültü
27, 28 ve 29 Nisan'da, São Paulo-SP kent kentsel çevrede gürültü ile mücadele ikinci kez anlatılır. ProAcústica ), acontece por ocasião do “Dia Internacional da Conscientização sobre o Ruído”, o International Noise Awareness Day (INAD), cuja data oficial neste ano é 30 de abril. Gürültü, Titreşim II Konferans Salonu ve Rahatsızlığı Sonora sponsorluğunda, São Paulo Belediyesi ve Kalite Akustik Brezilyalı Derneği ( ProAcústica ), "Uluslararası Farkındalık Günü Gürültü" vesilesiyle gerçekleşir Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü kimin resmi tarih bu yıl 30 Nisan (Inad).

Etkinliğin amacı, böylece yasal ve idari eylem için etkili kurallar oluşturarak, insan sağlığı üzerinde gürültü ve ses titreşimlerinin olumsuz etkileri konusunda genel olarak kamu yetkililerini ve toplumu duyarlı olmaktır.

Olay kamuoyuna ve ücretsiz açık olduğunu, ancak alanı sınırlıdır ve bir "kayıt formu" tamamlanmasını gerektirir.

: En zamanlama ve daha fazla bilgi edin Gürültü, titreşim ve Rahatsızlığı Sonora II Belediye Konferansı


2015 17 Mart 2015

Brezilyalı Sineması'nda Sesler: Guile Martins ve ses "Şehri biri?"

Kurnazlık

A Cidade é Uma Só ” (Adirley Queirós, 2011). Röportaj Guile Martins , ses tasarımından sorumlu " Şehir biri "(Adirley Queirós, 2011).

William Farkas: Eğer "şehir biridir" nasıl girdin? Eğer Adirley ile önceki bir ilişki var mı?

Guile Martins: Adirley Florianopolis film festivali sırasında, 2006 yılında bir araya geldi. Sobre a Maré ”. Bizim kısa "ile, diye görüntülenen ediliyordu - Ceilândia köşe RAP "ile I" Tide On ". Biz çok konuştuk, ama sinema daha futbol hakkında daha fazla bilgi düşünüyorum. Biz orada belgeseli "sunuyordu, Brasilia Festivali'nde 2009 yılında yeniden bir araya geldi Tarabatara Ses ve ses düzenleme doğrudan aldığı ". O zaman ben Goiás, beni çok mutlu etti Brasilia pilot planı, benim için bilinmeyen ve daralan bir yerde olmanın biraz acı yayınlandı şey güzel sularda şelale banyo almak Ceilândia biliyorum. Ceilândia ben, nihayet, her köşede bir insan manzara otomobil, fuarın satıcıları, sokaklarda yürüyen insanlar, futbol oyunları sesini duydu ve master plan ve film festivali devresinden çok farklı geliyor. Ben "katıldığı zaman bu oldu Strike Günü Adirley evinde "ve nasıl kullanımına başvurmadan kırık Ceilândia ve diğer sesleri zevk ses hakkında daha fazla konuştuk" mesafe atış sesi ve sirenler, "her iki estetik önerisi olarak rahatsız. Biz zamanla solmaya sesler, bıçak kalemtıraş, tek biju satıcı hakkında konuşmak ...

Okumaya devam et


2015 6 Mart 2015

Brezilyalı Sineması'nda Sesler: Fernando Kına ve Daniel Turini ve ses Ve "Kent biri" - Bölüm III "Avanti Popolo?"

şehir ve böylece

Daniel Turini . Ses profesyonel ile röportajın üçüncü ve son bölümü Fernando Kına ve Daniel Turini . "sesleri Şehri biri "(Adirley Queirós, 2011).

”, acho que já é um caso completamente diferente. William Farkas: "City Just olan [1]" Hakkında Ben tamamen farklı bir durum olduğunu düşünüyorum. Bazıları, post-prodüksiyon, bazı şeyler kurtarmak bazı planların anlaşılırlığı sağlamak ve filmin tutun bir karışımını yapmayı deneyin. , em que você tem uma condição de escuta bastante amplificada em que todos os eventos soam, produzem sonoridades que num modo de produção documental, muito dificilmente seriam gravados. Zaman zaman film size oldukça ses tüm olaylarda güçlendirilmiş bir işitme durum var, bir hiper-gerçekçi bir ses [2], bir estetik ile flört, üretmek üretim belgesel modunda, çok olası kaydedilmiş olacağını sesleri . O ses Hiperrealizm estetik bir ipucu olup olmadığını merak sonra Adirley .

Fernando Kına: Aynı özellik size cevap verebilir bir Guile Martins . Daha buraya geldi, örneğin bu arabayı önemli şey resim düzenleme vardı, aralarında bir anlaşma olmalı. Ne yeterli bir akıllı süper ses düzenleme olduğunu. Çok az ses bankası, tüm sesler aynı yerlerde, film sırasında ele geçirdi. Guile sesi yapıldığı zaman bence ...

Okumaya devam et


2015 23 Şubat 2015

Brezilyalı Sineması'nda Sesler: Fernando Kına ve Daniel Turini ve ses Ve "Kent biri" - Bölüm II "Avanti Popolo?"

Avanti Popolo

Daniel Turini . Ses meslek ile röportajın ikinci bölümü Fernando Kına ve Daniel Turini . "Sesin inşaat Avanti Popolo "(Michael Wahrmann, 2012).

William Farkas: Eğer filmi girildiği gibi "Avanti Popolo," On? Michael Warhmann Seni yaklaşırken? O üretim öncesi ses önerileri vardı?

Daniel Turini: Aslında Misha daha fazla malzeme verebilir düşüncesi ile zaten bir kısa film olarak filmi, bazı uzun planları vardır. Ben, daha önce festivaller, karşılıklı arkadaşlar Misha biliyordu, ama biz üzerinde çalışmaya başlamak için film ile hiçbir temas vardı. Ses teknisyeni hareket edecek gibi üretim öncesi konuştu Tüm bu bile o olmasaydı, sanırım. Ne oldu ses teknisyeni yürüyen sesini düzenlenmiş işlemci ses kısa film o oldu.

Okumaya devam et