2015 15 Ocak 2015

Ses yönetmeni José Luis Díaz ile Röportaj

JLD

ABC . Ben ilişkili am Sinematografi Brezilyalı Derneği 2002 yılında 2000 yılından bu yana, biz Rio de Janeiro içinde ses uzmanları ilk toplantısını ABC . Bize aynı yıl Sao Paulo bir etkinliği gerçekleştirmek için, ben davet Carlos Klachquin sinema teknolojisinde ses tarihinin bir konuşma vermek, Latin Amerika için Dolby Danışmanı oldu. Kısa bir süre sonra o ABC katıldı ve birlikte çok şey yaptık. 2010 yılında, biz bir ses tartışma, Brezilya dışından davet kim düşünmeye Hafta ABC . O Segredo dos Seus Olhos “, ganhador do Oscar de Melhor Filme Estrangeiro daquele ano. Carlos bana önerdi José Luis Díaz , ve o ses Yönü "tutmuşlar son iş hakkında bize biraz anlattı Their Eyes Secret , Yılın En İyi Yabancı Film Oscar kazanan ".

8º Festival Cinemúsica em 2014, em Conservatória, RJ. Daha sonraki yıllarda biz onun katılmaya davet edildiğinde, maç devam Brezilyalı Sinema Ses Uzmanları İkinci Ulusal Toplantısı düzenlenen, 8 Cinemúsica Festivali Sicil, RJ 2014 yılında,. Orada, o ve Guido Berenblum onun öğrencisi olmuştu, Arjantinli sinema sesi bir tartışma düzenledi. Bu ses yoluyla, bizim sinematografi arasındaki bağları güçlendirmek olabilir, için büyük bir fırsat oldu.

Relatos Selvagens , filme de enorme sucesso de público na Argentina e atualmente em cartaz no Brasil, onde também tem feito sucesso. hangi iş José Luis Díaz bizi tanıştırdı ses performansı oldu Yabani Raporları , büyük gişe Arjantin film ve şu anda da başarılı olmuştur Brezilya, ekranda. José Luis cömertçe sinemada ses hakkında bilgi veren bir YouTube kanalı vardır. Câmara Argentina de Provedores e Fabricantes de Equipamentos de Radiodifusão ) no final de outubro de 2014. O son zamanlarda yüklenen 4 video CAPER (maruz kalma sırasında koordine bir ders sırasında çekildi Sağlayıcıları ve Yayın Ekipmanları Üreticileri Arjantin Odası Ekim ayı sonunda 2014).

Okumaya devam edin


2015 5 Ocak 2015

Ses "Vahşi Raporları" - Bölüm IV

Relatos Selvagens ” (Damian Szifrón, 2014) que ocorreu na CAPER 2014 ( Câmara Argentina de Provedores e Fabricantes de Equipamentos de Radiodifusão ). Falamos um pouco de dublagens. Dördüncü ve "ses hakkında konuşmanın son bölümü Vahşi Raporları KAPARİ 2014 yılında meydana gelen "(Damian Szifrón, 2014) ( Sağlayıcıları Arjantin Odası ve Yayın Ekipmanları Üreticileri ). Biz biraz seslendirme konuştuk.

"Salvaje Raporları" diyalog editörü oldu Nahuel Palenque . düzenleme görevleri bir düzenleyici Matías Vilaro değil, ayrıca yük Nahuel için, sadece seslendirme ayarlanması için sorumlu olduğu kadar zahmetli olmuştur. Görüşme sırasında Nahuel Palenque Borsada işlem görmeyen. Ama burada ben sana kredi vermek.

José Luis Díaz , konuşmanın başında, filmin "bir alıntıyı gösteren robar için Vino ". José Luis arka plan gürültüsünü (seyahat araba tekerlekleri) duyabiliyorum ifade "Benim suçum değil," dikkat çekiyor. Okumaya devam


2014 23 Aralık 2014

Ses "Vahşi Raporları" - Bölüm III

Câmara Argentina de Provedores e Fabricantes de Equipamentos de Radiodifusão ). "Ses hakkında konuşmanın Üçüncü bölüm Vahşi Raporları KAPARİ 2014 (oluştu "(Damian Szifrón, 2014) Sağlayıcıları Arjantin Odası ve Yayın Ekipmanları Üreticileri ).

Gustavo Santaolalla kısaca konferansa gönderilen bir videoda "Vahşi Raporları" ile olan ilişkisini anlatıyor. O da temel düzenleme müzik hakkında konuşuyor.

José Luis Díaz müzik bir filmde önemli unsur olduğunu söylüyor. Los Angeles'ta yaşayan müziğin ücret "Vahşi Raporları" Gustavo Santaolalla oldu. Yani o konferansta mevcut değildi ve filmde çalışma süreci hakkında konuşurken bir video gönderdi. Arjantin, yapımcı onunla temasa başardı zaman - ben Mendoza ailesi ile birlikte tatile iken filmin ile ilk temas oldu. Aylar sonra, geri Arjantin'de, Gustavo arkadaş sevk dan "Vahşi Raporları" hikayelerini notları. "Vahşi Raporları" hikayeleri ile kitap okuduktan sonra, Gustavo arkadaşı teslim sorar Damian Szifrón Filmde olmak istedim çünkü. Son olarak, Belçika, iki kişi bir araya geldi. Anda Gustavo Santaolalla bir jüri üyesi olarak katıldı Ghent, müzik ve tiyatro festivali, festival oldu.

Okumaya devam edin


2014 20 Aralık 2014

Ses "Vahşi Raporları" - Bölüm II

Câmara Argentina de Provedores e Fabricantes de Equipamentos de Radiodifusão ). O tema desta segunda parte foi o desenho sonoro de ambientes e efeitos. Quem fala sobre este assunto é o editor de som Gonzalo Matijas . "Ses hakkında konuşmak ikinci bölümü Vahşi Raporları KAPARİ 2014 yılında meydana gelen "(Damian Szifrón, 2014) ( Sağlayıcıları ve Yayın Ekipmanları Üreticileri Arjantin Odası ). Bu ikinci bölümün teması ses tasarımı ortamları ve etkileri oldu. Kim bu bahsediyor ses editor olan Gonzalo Matijas .

José Luis Díaz , filmin ses tasarımcısı, editör diyor Pablo Barbiere çok çalıştı. O bitince, yönetmen düzenleme ve filmin içindeki hikayeler sırasını değiştirerek izledi. Ve bu iş uzun sürecek. Yönetmen düzenleme bittiğinde malzeme post-prodüksiyon ses oldu ve Gonzalo Matijas (iken filmin ortamlar ve etkileri tasarımını yapmaya başladı Nahuel Palenque diyaloglar düzenleme oldu).

Gonzalo filmin en büyük zorluklardan biri 6 farklı hikayeler, anlatı ve bağımsız sonuç gerginlik kendi anları ile her ile ilgili olduğunu söylüyor. Normal bir filmde, ortamlar ve etkileri tasarımı en gerekli bazı önemli anlar vardır. "Salvaje Raporları" 6 hikayeleri vardı. Kendi anlatıları komplikasyon her daha sağlam tasarım çalışmaları gerektiren. Doğrudan ses iş yeri (yabani parça) büyük ölçüde post-prodüksiyon çalışmaları kolaylaştırmıştır Topingler sesleri yapmak.

Okumaya devam edin


2014 18 Aralık 2014

Ses "Vahşi Raporları" - Bölüm I

Câmara Argentina de Provedores e Fabricantes de Equipamentos de Radiodifusão ). "Ses hakkında konuşmanın ilk bölümü Vahşi Raporları KAPARİ 2014 (oluştu "(Damian Szifrón, 2014) Sağlayıcıları Arjantin Odası ve Yayın Ekipmanları Üreticileri ).

Film " Vahşi Hikayeleri "olan sloganı şiddet 6 farklı hikayeler oluşur. Bu ilk bölümde teması doğrudan ses yakalama oldu. Kim bu konuda görüşmeler olduğunu Javier Farina , doğrudan ses yönetmeni.

Javier filmi 6 farklı hikayeler kadar yapılmış olması ağırlaştırıcı doğrudan ses alma getirdiğini söyledi. Baştan sona aynı karakterlerle tek merkez hikaye var her zamanki filmde, teknisyen doğrudan ses de biter her aktör biliyor ve ses alma planlarken yardımcı olur. Vahşi Raporları durumunda, ekip her hikayeyi film yaklaşık iki hafta vardı, zorluk kısa sürede karakterlerin büyük miktarda karşılamak için denemek oldu. Bu çekimler sırasında iş çok dinamik olduğunu yapılmış. Sanki uzun zaman alan bir filmi 6 çekiyordum.

Okumaya devam edin