2015 10 Ağustos 2015

Brezilyalı Sinema Ses Profesyonelleri III Ulusal Toplantısı

IIIENPSCB

Gün Eylül 04-07 kentinde yer alan Sicil-RJ III Ulusal Brezilyalı Sinema Ses Uzmanları Toplantısı. Etkinliğin temel amacı, ulusal sinema ses profesyoneller arasında daha fazla entegrasyon katkıda bulunmaktır. Bağlantılı   9 Cine Müzik - Konservatuarı Film Festivali, aynı zamanda görsel-işitsel gerçekleşme piyasası, eğitim ve ilgili yansıtma ve tartışma konularında yeni bir uzay haline geliyor ülkenin sesi evreni filme ilişkin faaliyetleri sergilemek için bir fırsattır Brezilya sinemasının sesini araştırma. Toplantı Cine Müzik, filmin soundtrack münhasıran adanmış ülkenin film festivali birinin programlama tamamlayan yuvarlak masa tartışmaları, konferanslar ve atölye oluşur.

Etkinlik ücretsiz giriş ile halka açık!

2015 takvimi III ENPSCB:

4 Eylül - Cuma

  • 14h - 16h: Kişilik Sonora: Victor Raposeiro
  • 16h - 18h: Uluslararası Misafir: Carlos Klachquin dersle "Karıştırma nesne yönelimli ve Atmos sisteminin uygulanması"

5 Eylül - Cumartesi

6 Eylül - Pazar

  • 09h-12h: Guta Roim, Felipe Marques, Hıristiyan Vaisz, Rosana Stefanoni ve Renato Galimberti ile Foley Atölyesi (Bölüm II).
  • 14h - 16h: Tribute Hernani Heffner.
  • 18h: Genel III ENPSCB.


2015 6 Ağustos 2015

FESTİVAL "SOUNDTRACK"

Festival film müziği
1 Festivali Soundtrack Sinema önemli yapımları sesin rolünü vurgulamaktadır. Program ücretsizdir ve son yapımları kadar film Giuseppe Tornatore tarafından "Cinema Paradiso", gibi klasikleri karşılar. Müzik vurgulanan sanatsal dildir 1 Festivali Soundtrack, kamu ünlü şarkılarından tarafından filmlerden bir seçki izleyebilirsiniz Ağustos 2015 7 ila 11, Brasilia düzenlenen ve sohbet katıldı filmi "Wild West Caboclo" bileşiminin iz tarafından ödüllendirildi grubun solisti plebe Rude, Philippe Seabra ile soundtrack. Ayrıca piyano yapılan soundtrack, sessiz film "Carlitos Polis" (1916) bir toplantısına katılmak için bir fırsat olacaktır.

Açılış oturumu yönetmeni José Eduardo Belmonte tarafından belgesel "Ev Mobilyaları" ile Brasilia haraç öder. Grup Colonial Mobilya Acaju hemen görüntüledikten sonra film üzerinde görüş bildirir. Ve Pazar (09), Babalar Günü, filmi Kid (1921), Charlie Chaplin ile ilgili, tarih anısına. Ebeveynler ve çocuklar birlikte oturuma katılan hediyeler kazanmak. Soundtrack adanmış ilk Brasilia festivali bestecisi ve ses tasarımcısı bir girişimidir Gabriel Pinheiro, aynı zamanda olayın küratör. Üretim Demet Filmler sorumludur.


2015 17 Haziran 2015

Tabloları Hafta 2015 ABC İzle

Onlar şimdi online izleme masaları mevcuttur 2015 Hafta ABC 15 Mayıs 13'ten gerçekleşti Brezilyalı Sinema Sao Paulo. Semana ABC é uma oportunidade única no país de reunião de personalidades de diversas áreas do cinema refletindo sobre o seu mercado de trabalho. Tarafından Tanıtılan Brezilya Derneği Yönetmeni, hafta ABC emek piyasasında yansıtan sinemanın farklı alanlardan gelen kişilikleri ülke toplantısında eşsiz bir fırsattır. Ayrıca doğrudan Brezilyalı sinemasının gelişimine katkı tartışmalar, konferanslar, paneller ve ana sınıfları sağlar.

Bu yıl, ses tartışma ağırlıklı aşağıdaki tablolarda mevcuttu:

José Luiz Sasso , Luiz Adelmo Manzano , Rodrigo Meirelles e Armando Torres Jr. TV Serisi ses - With - "TV dizisinde farklı ses yönlerini hitaben. post-prodüksiyon doğrudan ses ve bitirme süreci Capture" José Luiz Sasso , Luiz Adelmo Manzano , Rodrigo Meirelles ve Armando Torres Jr.

Görsel-İşitsel (TV Dizisi, Uzun, Kısa ve Belgesel) hakkında Ses Giriş - "Senaryoyu okurken, biz ses yoluyla ifade edebilir yönetmen, dinleyin. Tüm sesler Direct Sound zaten? Kullanımı ve sorunlu. Sesin önemi. "With Tide Borges ve Carlos Abbate.

Okumaya devam et


2015 23 Nisan 2015

Hafta ABC 2015

Haftanın abc 2015

Cinemateca Brasileira em São Paulo e é aberto ao público com entrada franca. 13 Mayıs 15 Sinematografi Brezilya Derneği gösteriyor Hafta ABC 2015 konferans, panel paketlenmiş bir program ile Brezilya ve yabancı sinema farklı alanlardan kişilikleri ile tartışmalar, olay gerçekleşir Brezilyalı Sinema Sao Paulo ve Bu ücretsiz giriş ile halka açıktır.

Bu yıl, hafta sinematik ses adamış iki tablo vardır. Bunlar şunlardır:

Gün 14/05, Perşembe:

10h - TV Serisi Ses
"- Post-prodüksiyon doğrudan ses Yakalama ve süreci bitirme. TV dizisi farklı ses yönlerini hitaben"

Onaylandı katılımcılar:

José Luiz Sasso (Karıştırıcı)
Luiz Adelmo Manzano (Müzik Süpervizörü)
Rodrigo Meirelles (Yönetici Danışmanı Ses)
Armando Torres Jr. (Karıştırıcı)

15 Mayıs Cuma

17h - Tanıtım Görsel-işitsel üzerinde Sound (TV Dizisi, Uzun, Kısa ve Belgesel)
"Senaryoyu okurken, biz ses aracılığıyla ifade edebilen yönetmen, dinleyin. Tüm sesler Direct Sound zaten? Kullanımı ve sorunlu. Sesin önemi. "

Onaylandı katılımcılar:

Gelgit Borges (Ses Teknisyeni)
Carlos Abbate (Ses Direktörü)

Okumaya devam et


2015 8 Nisan 2015

Gürültü, Titreşim ve Rahatsızlığı Sonora II Belediye Konferansı

Konferans gürültü
27, 28 ve 29 Nisan'da, São Paulo-SP kent kentsel çevrede gürültü ile mücadele ikinci kez anlatılır. ProAcústica ), acontece por ocasião do “Dia Internacional da Conscientização sobre o Ruído”, o International Noise Awareness Day (INAD), cuja data oficial neste ano é 30 de abril. Gürültü, Titreşim II Konferans Salonu ve Rahatsızlığı Sonora, sponsor São Paulo Belediyesi ve Kalite Akustik Brezilyalı Derneği (ProAcústica), "Uluslararası Farkındalık Günü Gürültü" vesilesiyle gerçekleşir Uluslararası Gürültü Farkındalık Günü kimin resmi tarih bu yıl 30 Nisan (Inad).

Etkinliğin amacı, böylece yasal ve idari eylem için etkili kurallar oluşturarak, insan sağlığı üzerinde gürültü ve ses titreşimlerinin olumsuz etkileri konusunda genel olarak kamu yetkililerini ve toplumu duyarlı olmaktır.

Etkinlik halka ücretsiz açık olduğunu, ancak alanı sınırlıdır ve bir "kayıt formu" tamamlanmasını gerektirir.

: En zamanlama ve daha fazla bilgi edin Gürültü, titreşim ve Rahatsızlığı Sonora II Belediye Konferansı