2014 14 Kasım 2014

Brezilyalı Sinemada Sonorities: Danilo Carvalho ve "Köyler volanlar, rüzgar içine fiil" ses - BÖLÜM I

Danilo Carvalho

Çağdaş Brezilya sinemada sesler üzerine araştırma yayınlanması ile devam ile röportaj takip Danilo Carvalho Parnaiba onun ev şehir (PI) olarak.

Danilo ile yapılan bir söyleşi merkezi ekseni yanı sıra ankette diğer katılımcıların, bir film olarak vardı. Daniel durumunda, film "olduğu rüzgara karşı Vilas Volanlar, fiilinin "(Alexandre Veras, 2005). Danilo ile ses alımını yapılan Lênio Oliveira , ve aynı zamanda ses düzenleme ve karıştırma yaptı. Ancak Danilo ile konuşma ses uygulamada, daha az metodolojik veya teknik konularda tutulan diğer tarafını ele. Danilo sinemanın, yaşam deneyimleri ve nasıl tüm film için ses yapıyor izlerken bahsediyor.

Danilo da filmlerin yönetmeni ve yönetmen ve kolektif Alumbramento kurucu üyesi oldu. Bu uzun süreli ortağı Ivo Lopes Araujo ve Alexandre Veras.

Bölüm I) yaklaşımları ve ses ve müzik ile etkiler

Okumaya devam edin


2014 9 Kasım 2014

Deborah Opolski ile Düzenleme Diyaloglar

João Caserta , divulgou um didático e interessante vídeo sobre edição de diálogos com a editora de som Débora Opolski . Bu hafta portal Film RTA Audio Marry , ses profesyonel curitibano John Caserta , ses editörü ile düzenleme diyaloglar hakkında bir eğitim ve ilginç bir video yayınladı Deborah Opolski .

"Deborah Opolski ile sohbet biz filmler için uzun diyaloglarda düzenleme hakkında konuşmak. Deborah, bu konuda fazla deneyime sahiptir ve ben bunu sana biraz getirmek istedim. Iletişim düzenleyicisi alır ve direkt ses kolları biridir. Amacınız mümkün gürültü az miktarda bir diyalog parça oluşturmak için olduğunu. Bunu başarmak için, editör prosedürleri ve teknikleri ve deneyim, yaratıcılık ve duydum bir çok kullanır! O prosedür o her adımda yorumlarken, diyaloglar düzenlemek için kullandığı açıkladı. Açılış OMF yana, Pro Tools oturumu organizasyonu, alır ve tüm değiştirilmesi kadar konferans Direct Sound. Biz de seslendirme (ADR) ve nasıl bir filmin ses tek başına çalışan bir kişi bu bilgiyi kullanabilir ya da burada bu işlemler kısa bir film yapmak için hakkında konuştuk. "


2014 7 Kasım 2014

Brezilyalı Sinemada Sonorities: Rudy Hall ve "Filmler, Aspirin ve Akbabalar" nin sesi - BÖLÜM III

ÇAĞDAŞ VAKA ÇALIŞMALARI VE PROPOSIÇÕES_Márcio Odası IN Brezilyalı SİNEMA Sonorities

Ile röportajın son kısmı ile ileri hareket Márcio Hall filmi "dan yakalama direkt ses gerçekleştirme konusundaki deneyimlerinden Sinema, Aspirin ve Akbabalar "(Marcelo Gomes, 2005), üçüncü ve son bölümünü izler.

BÖLÜM III) profesyonel görsel-işitsel piyasalarda ses rakamın Güncel bakış.

William Farkas: post-prodüksiyon ile ilişkiniz nedir?

(durante o festival do Rio de 2013) e ele sempre fala a mesma coisa, quanto mais você enquanto técnico de som conseguir ir na edição de som, mixagem melhor. Márcio House: Üzgünüm ... Ben ders oldu Başka bir gün Chris Newman (Festival 2013 do Rio sırasında) ve o hep aynı şeyi söylüyor [1], daha sen Soundman ses düzenleme yola çıkmaya ederken daha iyi karıştırma. Ama biz asla can ... Ve ben Rio de Janeiro Burada birçok teknisyenler için doğrudan ses bu soruyu soran olmuştur ve hepsi aynı şey hakkında şikayet, tekrar söylüyorum. Yani hiçbir görüş vardır veya ses kötü olduğunu düşünüyorum yanlış bir şey var sadece o var. Olur ki en çok ben ile konuştum, yapımcı Sara Silveira o büyük ses bulur. Ama bir etkileşim yoktur. Bu yazı otistik bir dünya içinde yaşamak personele görünüyor. Ve ben o yaratıcılık gibi görünüyor, tekrar söylüyorum ... Ben dergi hakkında söyledi başka bir şey Film Kültür n.58 (Bizim Her Film Sound). Teknisyen tarafından doğrudan ses alıntı edilir sadece zaman Alessandro Laroca ses teknisyeni o tiyatroda duyar düşünüyor söyleyerek saf direkt sesidir. Ses mühendisi alıntı olduğunu sadece zaman! O Soundman ki sinema gider düşünüyorum söylüyor düzenleme ve post prodüksiyon ses tüm süreç olmadan sesidir. Ben bu tür marifet olan bir ses teknisyeni bu resim olduğunu düşünüyorum daha genel klişe olduğunu bilmiyorum. Okumaya devam edin


2014 3 Kasım 2014

Brezilyalı Sinemada Sonorities: Rudy Hall ve "Filmler, Aspirin ve Akbabalar" ses BÖLÜM II -

Marcio Camara

Ile röportaj devam Márcio Odası   Marcelo Gomes , segue a segunda parte. filmi "dan yakalama direkt ses performans olarak deneyimleri hakkında Sinema, Aspirin ve Akbabalar yönettiği "(2005) Marcelo Gomes , ikinci bölümü ise şöyle.

BÖLÜM II) filmi Sinema, Aspirin ve Akbabalar (Marcelo Gomes, 2005) direkt ses çeken deneyim.

William Farkas: Şimdi Sinema, Aspirin ve Akbabalar (Marcelo Gomes, 2005) özellikle geliyor. Marcelo Gomes araya geldi gibi biraz yorumladı ettik, ama filmi girer ve Marcelo ile iletişim nasıl oldu merak ediyorum.

Márcio Kamera: Marcelo zaten bir kaç kısa film yaptık ve başka şeyler de yapmıştı. Ben zaman Rio de Janeiro ona bazı kurumsal Burada yapılan düşünüyorum. Ama ben onun önerdiği film hatırlıyorum. Ben o filmi çekmek için para toplama hatırlıyorum. Ben her zaman bana bir yol filmi doğasında vardır difuculdade filme, ve o hemen hemen her zaman bir kamyonun içinde ve nasıl, teknik çalışması hem resim yapmak ve zor süreci için ses gerçeği söylüyorum onu hatırlıyorum. Beto Normal ) que ele tinha gostado muito. Ben kısa film, ses yapmak için deneyimi vardı Gizli Mutluluk (1998, ortak yönetmen Normal Bob ) o isterdi. Bu kadar gelişimini yok ama tüm Recife çekildi çünkü diyalog açısından çok hantal, kentsel alanda, bir zorluk numara biz mutabakatı ki bir film. Ben onunla iyi bir ilişki geliştirdik oradan Ama, o ses değil, aynı zamanda ilişki değil sadece sevdim. Ben Kuzeydoğu bir ses belirli bir eksikliği vardı ve ben bize kuzeydoğu olduğum için belki de o düzeyde anlaşılmıştır ki, tekrar söylüyorum, ayrıca düşünüyorum. Ben film benim için büyük bir fiziksel zorluk vardı anda hatırlıyorum. Ben Marcelo adı verilen bir ön-film yaptım Outback Okumaya devam edin


2014 26 Ekim 2014

Brezilyalı Sinemada Sonorities: Rudy Hall ve ses "Filmler, Aspirin ve Akbabalar" - BÖLÜM I

William Farkas

2013 yılının haziran ayında, Sinema ve Görsel-İşitsel, Universidade Federal Fluminense, Profesör tarafından denetlenir lisans araştırma anketinde BA öğrencisi olarak başladı Fernando Morais da Costa . Çağdaş Brezilya sinemada bazı filmler sesleri çalışma ve daha akademik bir düşünce ile ses gerçekleşme deneyimlerini getirmek zorunda kaldı. Yani, Brezilyalı film yapımında ses ses profesyonelleri yapmak ve onun yapımlar da daha teorik düşünme bağlantılı var. Yakında, Fernando ve ben birlikte, biz 2005 ve ben seçilmiş filmleri bağlantılı beş profesyonel ses ile görüşmeler yapılmış, 2013 arasındaki dönemde yapılan dört Brezilyalı filmleri seçti. Film ve röportajları sesi edebiyat okuma, ben böyle profesyonel geçti deneyimlerini ilişki çalışırken bir makale ve sinemada ses bir daha teorik okuma yazdı.

Sonuç beş görüşmeler transkript ve bilimsel bir kağıt yazı vardı. Ne aşağıda paylaşıyoruz ile röportaj Márcio Odası . Marcelo Gomes . Filmi "dan yakalama direkt ses gerçekleştirirken kuzey deneyimi olarak alarak Sinema, Aspirin ve Akbabalar yönettiği "(2005) Marcelo Gomes .

Içinde yayının vesilesiyle Sound Sanatkarlar I. Tarihi ve başlangıç ​​ses, film Sinema, Aspirin ve Akbabalar (Marcelo Gomes, 2005) ve Panorama III- doğrudan sesi çeken II- Deneyimi: mülakat üç bloktan ayrıldı profesyonel görsel-işitsel pazarlarda sesin mevcut rakam.

Okumaya devam edin