2014 31 Temmuz 2014

Ben ENPSCB sentezi

I ve II ENPSCB

Brezilyalı Sinema Ses Birinci Ulusal Toplantı Profesyonellerinin sentezi

7º Festival CineMúsica , de 5 a 7 de Setembro de 2013, em Conservatória, Rio de Janeiro, em busca de garantir qualidade para a produção e exibição do audiovisual brasileiro nas salas de cinema, festivais nacionais, televisão e em novos formatos. Biz, katılımcıları Brezilyalı Sinema Ses Birinci Ulusal Toplantı Profesyonellerinin , biz tanıştığımız 7 CineMúsica Festivali'nin görsel-işitsel üretim ve sergi için kalitesini sağlamak için arayış içinde, Sicil, Rio de Janeiro, 7 Eylül 2013 5 ila tiyatro, ulusal festivaller, televizyon ve yeni biçimlerde Brezilyalı.

Doğrudan ses, ses düzenleme ve karıştırma müzik - - temas ve de sürecin başından beri hazırlık ve işin yürütülmesine entegre edilmiştir Biz görsel-işitsel ürünün ses kalitesi üretimini ses ile ilgili çeşitli alanlarda o ne kadar önemli olduğunu vurgulamak . Bu nedenle, komut ses işitsel çalışma uygulamalarını görüntülemek için düşünmek için görsel-işitsel sektöründe profesyonel iş çeşitli aşamalarında arasında daha verimli ve daha entegrasyonunu teşvik etmek niyetinde.

Şu anda olumsuz kurulan işitsel üretim dinamikleri esas bütçe sorunları, zamanlama ve çalışma saatleri içeren işleri, ses kalitesini görsel-işitsel farkındayız.

Biz eğitimin gerçekten pazarında yeni profesyoneller koyarak ve bu nedenle bu eğitim alanı piyasa ile daha doğrudan diyaloğu teşvik etmek vardır bir yol olduğunu unutmayın.

Biz ses alanında çalışan şirket ve profesyonelleri ile ilişkili olmalıdır filmlerin gerçekleşme sürecinin tarihini korunmasının önemini anlıyoruz. Arşivlemek ve filmlerin kendilerini tarihini korumak için alternatifler aramaya.

Biz tiyatro, festival ve diğer yerel film sergisinde filmlerin tarama sesi test için eğitilmiş ses teknisyenleri varlığını savunuyoruz. Nedeniyle şu anda Brezilya sergi devresinde gözlenen filmi projeksiyon kalitesiz, biz bu işlemin önemi ve işyerlerinde ihtiyaç üreticileri gerektiren ve kendi filmlerinin projeksiyonlar önce bu testleri finanse yanı sıra, eğitimli ses teknisyenleri varlığına izin gördüm .

Biz bu süreci devam edecektir Brezilyalı Sinema Ses II Ulusal Toplantı Profesyonellerinin , 2014 yılında 8. Cine Müzik Festivali düzenlenecek.

Katılımcılar IENPSCB


2014 15 Haziran 2014

Yüksek sesle ve İyi Sound

yüksek sesle ve net

Yüksek sesle ve iyi Sound Brezilyalı sinemada ses yörüngesini araştırdık dört TV dizilerine bir dizi. Yön ve Simone Zuccolotto sunumu ile, 2013 yılında yayınlandı Kanal Brezilya . Tam programlarına rağmen, mevcut online ilginç parçacıkları aşağıdaki linkleri kontrol edilebilir değildir:


2014 16 Mayıs 2014

Haftanın 2014 ABC tabloları İzle

Cinemateca Brasileira em São Paulo. Tabloları şimdi çevrimiçi görüntüleme için kullanılabilir ABC Hafta 2014 7-9 Mayıs içinde oldu, Brezilyalı Sinema São Paulo. Semana ABC é uma oportunidade única no país de reunião de personalidades de diversas áreas do cinema refletindo sobre o seu mercado de trabalho. Tarafından teşvik Sinematografi Brezilyalı Derneği , ABC Hafta emek piyasasında yansıtan filmin farklı alanlardan kişilikleri montaj ülkede eşsiz bir fırsattır. Ayrıca doğrudan Brezilyalı sinemanın gelişimine katkıda tartışmalar, konferanslar, paneller ve ana sınıfları sağlar.

Bu yılki tartışma sesi üç tablodaki mevcuttu:

Tablo 01: "Médoto direkt ses çalışması - dijital çok kanallı döneminde doğrudan ses yakalama kullanılan çalışma yöntemleri:. Gelenek ve rüptürü" Debora Opolski (editora de diálogos) e Willem Dias (montador). Ile John Godoy (direkt ses teknisyeni ve Görsel İşitsel ECA / USP profesörü), Debora Opolski (diyalog editörü) ve Willem Dias (montajcı). Arabuluculuk Adelmo Luis Manzano (ses süpervizörü).

Eduardo Santos Mendes (sound designer e professor do curso de Audiovisual da ECA/USP) e Fernando Henna (editor de som). Tablo 04: "mevcut Brezilyalı filmlerin ses yüksekliği" Com. Virginia Flores (ses editörü ve montajcı), Eduardo Santos Mendes (tasarımcı ve Görsel İşitsel ECA / USP ses profesörü) ve Fernando Kına (ses editörü). Arabuluculuk Adelmo Luis Manzano (ses süpervizörü).

": Parametreleri, teknik standartlar, uygulanması ve izlenmesi ve ekranın geleceği: Dijital ticari sinemalarda Ekran:. Odaları, ev ve taşınabilir" Tablo 08 , Renata de Almeida (diretora da Mostra Internacional de Cinema de SP) e Rodrigo Monte (diretor de fotografia). Ile Kiko Ferraz (ses editörü ve mikser), Renata de Almeida (SP Uluslararası Film Festivali Direktörü) ve Rodrigo Monte (görüntü yönetmeni). Arabuluculuk José Francisco Neto (gözetmen tamamlama).

Assista as mesas da Semana ABC 2014 na íntegra . Diğer tabloları erişmek için 2014 yılında Hafta ABC , sadece bağlantıyı tıklayın: bütünüyle 2014 yılında Hafta ABC tabloları izleyin .


2014 1 Mayıs 2014

Ses tasarımcısı Edson Secco'da ile Röportaj

Edson Secco

sound deigner , de um modo geral ostensivamente mal utilizado, para qualificá-lo: seja por pensar o som dos filmes como um todo integrado (relativizando distinções entre música e ruído, por exemplo); Müzisyen eğitim ve tiyatro önceki deneyim, Edson Secco'da bunu hak etmek, genellikle pervasızca kötüye vadeli sesin deigner kullanımını haklı nitelikleri bir dizi çalışmaya filminde buluşuyor: ses düşünmektir entegre bir bütün olarak film (örneğin, müzik ve gürültü arasındaki nispi farklılıkları yaparak); fonksiyonları ve yaptığı çalışmalara bir üslup birliğini sağlayan egzersizler çokluğudur; Bu katıldığı projelerde birçok hala komut aşamasında, erken işbirliği içinde devam etmektedir. Bu sohbette, Edson Secco'da Artisan kariyerinin Ses ve sinema ses onun kişisel yaklaşımı konuştu.

Okumaya devam edin


2014 29 Nisan 2014

Tasarım Ses Giriş

Tasarımına giriş ses

ABC Hafta 2014 yer 07-09 Mayıs alır   Brezilyalı Sinema   kendi takvimi, Seçme açıklama ve görsel-işitsel alana bağlı kitap serbest bırakılması için bir alana paralel bu yıl geri São Paulo, içinde, kitap tanıtımı :. " Giriş Tasarım Sound: uygulanan longa- sistematik bir analizini filmi Körlük tarafından " Debora Opolski .

"Kitap ses tasarımı yapım sürecine yansıtır. Deneyim raporları ve karşılaştırmalı analizi şeklinde yapılandırılmış filmi anlatılarda için ses tasarımı katkısının soru yükselterek, ses yaratma sürecini tartışıyor.

Iki parçaya bölünür, ilk biz önemini tartışırken, detaylı ses düzenleme sürecinin bir açıklama var   post-prodüksiyon ve bu filmin izleyici tarafından nasıl algılandığı üzerindeki etkisi. Diyalog, Foley ve ses efektleri düzenleme için yöntemler ve hedeflerini sunar.

Takiben, nereye ses efektleri ve müzik ortamlarında, filmin Körlük bir post-prodüksiyon ses analiz. Okuyucu, sahneleri bulmak durumlar ve teknikleri ve her bir elemanın uygulanabilirliği ayrıntılı olarak görülebilir hangi belirli olayları işler. "