2015 17 Mart 2015

Brezilyalı Sinemasında Sesler: Guile Martins ve ses "Şehir biri?"

Kurnazlık

A Cidade é Uma Só ” (Adirley Queirós, 2011). Röportaj Guile Martins , ses tasarımından sorumlu " Şehir biri "(Adirley Queiroz, 2011).

William Farkas: Eğer "şehir biridir" Nasıl aldın? Eğer Adirley ile önceki ilişki var mı?

Guile Martins Florianopolis film festivali sırasında, 2006 yılında Adirley bir araya geldi. Sobre a Maré ”. Bizim kısa "ile, diye görüntülenen ediliyordu - Ceilândia köşe RAP "ve ben" Tide Hakkında ". Biz çok konuştuk, ama sinema daha futbol hakkında daha fazla düşünüyorum. Biz orada belgesel "sunuyordu, Brasilia Festivali'nde 2009 yılında tekrar bir araya geldi Tarabatara Ses ve ses düzenleme doğrudan hangi ". Ben Goiás, beni çok mutlu etti bir şey güzel sularda Ceilândia almak şelale hamama gitti o zaman, Brasilia, master planı, benim için bilinmeyen ve soğuk bir yerde olmanın biraz acı yayınlandı. Ceilândia ise, nihayet, her köşede bir insan manzara otomobil, fuarın satıcıları, sokaklarda yürüyen insanlar, futbol oyunları sesi duydum ve master plan ve film festivali devresinden çok farklı ses. Ben "katıldı o zaman oldu Strike Günü Adirley evinde "ve kullanımına başvurmadan, nasıl kırık Ceilândia ve diğer sesleri yapmak ses, hakkında daha fazla konuştuk" mesafe ses ve sirenleri çekim, "her iki estetik önerisi olarak rahatsız. Biz zamanla solmaya sesler, bıçak kalemtıraş, bir biju satıcı hakkında konuşmak ...

Okumaya devam edin


2015 6 Mart 2015

Brezilyalı Sinemasında Sesler: Fernando Kına ve Daniel Turini ve "Avanti Popolo" ve ses "Kent biri?" - Bölüm III

Şehir ve böylece

Daniel Turini . Ses uzmanları ile görüşme Üçüncü ve son bölüm Fernando Kına ve Daniel Turini . "sesleri Şehir biri "(Adirley Queiroz, 2011).

”, acho que já é um caso completamente diferente. William Farkas: "Kent sadece [1]" Hakkında Ben tamamen farklı bir durum olduğunu düşünüyorum. Bazı post-prodüksiyon, bazı şeyler kurtarmak bazı planların anlaşılırlığı sağlamak ve filmi tutun bir karışımını yapmayı deneyin. , em que você tem uma condição de escuta bastante amplificada em que todos os eventos soam, produzem sonoridades que num modo de produção documental, muito dificilmente seriam gravados. Zaman zaman, filmin tüm etkinlikler ses bir işitme durumu oldukça güçlendirilmiş sahip olduğu bir hiper-gerçekçi bir ses [2], bir estetik ile flört, üretim bir belge üretimi çok zor kaydedilmiş olacağını sesleri . O ses Hiperrealizm estetik bir ipucu olsaydı o zaman merak ediyorum Adirley .

Fernando Kına: daha düzgün size cevap olabilir aynı kurnazlık Martins . Daha buraya geldi, örneğin en önemli şey görüntü düzenleme vardı bu araba, aralarında bir anlaşma olmalı. Ne yeterli bir akıllı süper ses düzenleme olduğunu. Çok az bile yere, veritabanı, filmin sırasında çekilen tüm sesleri geliyor. Guile ses yaptığında sanırım ...

Okumaya devam edin


2015 23 Şubat 2015

Brezilyalı Sinemasında Sesler: Fernando Kına ve Daniel Turini ve "Avanti Popolo" ve ses "Kent biri?" - Bölüm II

Avanti Popolo

Daniel Turini . Ses uzmanları ile görüşme İkinci bölümde Fernando Kına ve Daniel Turini . ses "inşaat Avanti Popolo "(Michael Wahrmann, 2012).

William Farkas: Eğer film girmiş gibi "Avanti Popolo" Hakkında? Michael Warhmann seni yaklaşırken? O üretim öncesi ses önerileri vardı?

Daniel Turini: Aslında Misha daha fazla malzeme verebilir düşüncesi ile zaten bir kısa film olarak filmi, bazı uzun planları vardır. Ben, daha önce festivaller, karşılıklı arkadaşlar Misha biliyordu, ama biz üzerinde çalışmaya başlamak için film ile hiçbir temas vardı. Hareket edecek ses teknisyeni, yoktu gibi üretim öncesi konuştu Tüm bu bile düşünüyorum. Ne oldu ses teknisyeni yürüme sesi düzenlenmiş işlemci ses kısa film, o oldu.

Okumaya devam edin


2015 18 Şubat 2015

Brezilyalı Sinemasında Sesler: Fernando Kına ve Daniel Turini ve "Avanti Popolo" ve ses "Kent biri?" - Bölüm I

sesler ve puro kardeşliği

Daniel Turini . Ses uzmanları ile röportajın ilk bölümü Fernando Kına ve Daniel Turini . Eğitim ve gürültü nesil: Bir filmin sesi düşünme.

William Farkas: filmlerde evrenin sesi yaklaşırken?

Daniel Turini: Ben zaten sesi yaptığını ve birlikte çalıştık çalışmaya başladığında, beni USP (Görsel-işitsel derecesi, İletişim Okulu ve Sahne Sanatları, São Paulo Üniversitesi) filmi ve zaten ders içinde ses konusunda uzmanlaşmış ve montaj yaptım beri ses. Başka şeyler, ben, ben senaryo, yönetmen kısa filmler var başka şeyler, ama ses ile gün-gün iş. Bu anlatı daha odaklı bir yaklaşım, yani benim eğitim tiyatro, dramatik bir gelişmedir. Yani ses veya komut dosyası veya diğer alanlarda çalışan saçmalık olarak değil. Ben aslında zaman içinde drama evrimi ile çalışıyorum. Tabii orada film çeşitli alanlarda vardır ama bir komut sesi esastır zamanın geçişi, ya da montaj veya yapı gibi biraz tanımlarsınız. Ben özel bu çalışıyor, ses ya da diğer diller arasında bu yapıyı anlamak ve onu işe düşünüyorum. Ve Fernando (Kına) oluşumu ile biraz yukarı biraz daha var.

Fernando Kına: Bunun tersi nedir! (Gülüşmeler). Ben tesadüfen film için ses gitti. Ben bir reklam stüdyosunda çalıştı ve orada çalışanların bir stüdyoda çalıştı Miriam Biderman ve o kabul etmiyor sona erdi ve ben istedim ben nasıl biliyordu, sordu onun için bir yer teklif. Ben hem evet dedi. Ama ben yapmadım, bir yalandı, ben sadece istedim. Ben orta chutzpah orada oldu, Mirian stüdyoda, el Etkileri Filmler ve ben nasıl biliyordu ve ben hayır dedi ama Pro Tools biraz daha iyi bir bilgi vardı ve bazı teknik şeyler doğru olmadığını sordular getting, ve denir bunun için bir talebi vardı. Sadece bu dalga, yarım dalga girişi, düzenleme adımları giren ...

Okumaya devam edin


2015 15 Ocak 2015

Ses yönetmeni José Luis Díaz ile Röportaj

JLD

ABC . Ben ilişkili am Sinematografi Brezilyalı Derneği 2002 yılında 2000 yılından bu yana, biz Rio de Janeiro içinde ses uzmanları ilk toplantısını ABC . Bize aynı yıl Sao Paulo bir etkinliği gerçekleştirmek için, ben davet Carlos Klachquin sinema teknolojisinde ses tarihinin bir konuşma vermek, Latin Amerika için Dolby Danışmanı oldu. Kısa bir süre sonra o ABC katıldı ve birlikte çok şey yaptık. 2010 yılında, biz bir ses tartışma, Brezilya dışından davet kim düşünmeye Hafta ABC . O Segredo dos Seus Olhos “, ganhador do Oscar de Melhor Filme Estrangeiro daquele ano. Carlos bana önerdi José Luis Díaz , ve o ses Yönü "tutmuşlar son iş hakkında bize biraz anlattı Their Eyes Secret , Yılın En İyi Yabancı Film Oscar kazanan ".

8º Festival Cinemúsica em 2014, em Conservatória, RJ. Daha sonraki yıllarda biz onun katılmaya davet edildiğinde, maç devam Brezilyalı Sinema Ses Uzmanları İkinci Ulusal Toplantısı düzenlenen, 8 Cinemúsica Festivali Sicil, RJ 2014 yılında,. Orada, o ve Guido Berenblum onun öğrencisi olmuştu, Arjantinli sinema sesi bir tartışma düzenledi. Bu ses yoluyla, bizim sinematografi arasındaki bağları güçlendirmek olabilir, için büyük bir fırsat oldu.

Relatos Selvagens , filme de enorme sucesso de público na Argentina e atualmente em cartaz no Brasil, onde também tem feito sucesso. hangi iş José Luis Díaz bizi tanıştırdı ses performansı oldu Yabani Raporları , büyük gişe Arjantin film ve şu anda da başarılı olmuştur Brezilya, ekranda. José Luis cömertçe sinemada ses hakkında bilgi veren bir YouTube kanalı vardır. Câmara Argentina de Provedores e Fabricantes de Equipamentos de Radiodifusão ) no final de outubro de 2014. O son zamanlarda yüklenen 4 video CAPER (maruz kalma sırasında koordine bir ders sırasında çekildi Sağlayıcıları ve Yayın Ekipmanları Üreticileri Arjantin Odası Ekim ayı sonunda 2014).

Okumaya devam edin