2014 29. marca 2014

The Art of Sound Mixer

7º Festival CineMúsica eo I Encontro Nacional de Profissionais de Som do Cinema Brasileiro . Certifikovaný Sound Mixer Walter Goulart , jeden z najskúsenejších odborníkov v oblasti filmového zvuku Brazílie aktivity, hovorí, že umenie Direct Sound v rozhovore s Davidom Pennington na 09.08.2013, v priebehu 7. CineMúsica festivalu a ja National Meeting Professionals Zvuk brazílskej kinematografie .

Pozrite sa tiež: Rozhovor s Walterom Goulart .


2014 11.03.2014

JLS Zvukové zariadenie

JLS LOGO - pozitívne matky TIFF

Remeselníci Zvuk má teraz podporu JLS zvukových zariadení . JLS Facilidades Sonoras , fundado em junho de 1993, é uma das principais empresas de finalização sonora de filmes do Brasil e tem como seu Diretor, José Luiz Sasso , um profissional com mais de 45 anos de experiência em áudio para cinema, o que o coloca em paralelo com parte da própria história da evolução técnica e criativa do som no Cinema Brasileiro. Štúdio JLS , ochranná známka spoločnosti JLS zvukové zariadenie , ktorá bola založená v júni 1993, je popredným zvuk dokončenie filmov z Brazílie a jej riaditeľom, José Luiz Sasso , odborník s viac ako 45 rokov skúseností v oblasti audio pre film, ktorý ho stavia vedľa súčasť histórie techniky a tvorivej evolúcie zvuku v brazílskej kinematografie.

Prečítajte si viac o JLS: JLS Studio


2014 02.03.2014

Silent umieranie

"Ticho je ohrozený druh," hovorí Gordon Hempton . Hempton também costuma dizer que “a Terra é uma jukebox movida a energia solar”. Zakladateľ a viceprezident jednej štvorcový palec Silence nadácie , Hempton tiež povedať, že "Zem je solárna jukebox." Akustické ekológ a protagonista filmu Soundtracker - Gordon Hempton portrétu , ktorý ukazuje, že "ticho nie je absencia niečoho, ale prítomnosť všetkých," takto šíriť potrebu a dôležitosť zachovania prirodzené zvuky po celom svete. V tejto prednáške doručenej Teda x Amazónii , že sa vyvíja trochu viac Vašich predstáv a cieľov.

Pred 20 rokmi Gordon Hempton tiež navštívila brazílskej Amazónii urobiť nejaké nahrávky. Nedávno sa vrátil. Pozrite sa, ako to znelo posledné stretnutie:


2014 22. februára 2014

Zažite Kino Lucrecia Martel

Filmový zážitok tým, Lucrecia Martel

Zažite Kino Lucrecia Martel: strata času a zvukov pri bazéne (Ed. Alameda, 2014) je najnovšia národná kniha venovaná reflexiu na filmový zvuk. Autor je vedecký pracovník Natalia Christofoletti Barrenha .

"T ato je kniha pre niekoho, kto vie, ako načúvať. To je obyčajné nájsť kritikov, ktorí vidia viem, ale to je veľmi zriedkavé nájsť kritik, ktorý vie počúvať. A to je jeden z tých prípadov, pretože keď Natalia píše, že "ľudia sú roztrieštené o životné prostredie - orgány naznačil viac ako show, ako postavy šepkať, skôr než hovoriť opravdivo," píše sa v logickom šeptom túžby, viery a spoločenských tried.

A je oznámenie čítačky, ako je v dobrom, môže byť si všimol rôzne úrovne významu. Vzhľadom k tomu, ako vidíme v knihe, "zvuk je najlepší spôsob, ako zdieľať vnímanie niekoho iného." Reining v bludisku Lucrecia Martel iba hmotnosťou zvukov, autor analyzuje rodinné a katolicizmus, kľúče vo svete Martel. Silvina Ocampo . A ešte nečakane, vplyv westernov a filmov hrôzy a triedy B, hmotnosť ústnych rozprávanie Salta a dialógu s literatúrou Horacio Quiroga a Silvina Ocampo .

Táto kniha, všetkými prostriedkami, sa teší nielen ako filmový kritik. Možno tiež čítať ako štúdie porovnávacie kritiky: nie v tom zmysle, že sa postaví na filmografiu dvoch krajín (Brazília a Argentína), ale v oveľa hlbšom zmysle. Je to pohľad z brazílskeho filmu o dielo argentínskeho režiséra. Žiadne vyhlásenie alebo falošné teatrálnosť, Natalia hodinky a počúva sa sviežosťou zahraničnej a múdrosti tých, ktorí pochopili kino. "

O autorovi: Natalia Christofoletti Barrenha   je doktorand na postgraduálne program v multimediálnej, štátnej univerzite v Campinas (Unicamp), v ktorom on tiež vyvinul jeho diplomovú prácu - vznik tejto knihy. Vyštudovala sociálnej komunikácie - Žurnalistika z Universidade Estadual Paulista (UNESP / Bauru).


2014 17.februára 2014

O zvuk a rozprávanie

5° Encontro Ficção Viva em Curitiba-PR com a seguinte descrição: V máji 2013 sa argentínsky filmár Lucrecia Martel , známy pre výrobu filmov s prepracovanými audiovizuálnymi vzťahy a vždy dávať pozor na potenciálu zvukového prvku v jeho dielach od skript, ktorý sa konal seminár na 5. zasadnutí Fiction live v Curitiba-PR s nasledujúce popis:


"Ponorí do vzduchu, ako vo veľkom prázdnom bazéne s vodou, takže sme. Vyrástli sme z rozhovorov, vlny, ktoré cestujú cez vzduch a okolo nás, v krížoch. Ale venujeme svoj ​​čas do oka. Existuje spôsob, ako vybudovať divadlo a zo zvuku všetkých zvukov, ktoré z materinského jazyka. Stručný odkaz na výstavbu vizuálneho priestoru, založený na zvuku a písanie scenárov vo vrstvách. "
Lucrecia Martel


Projekt Fiction Viva nedávno zverejnila prepis tohto workshopu je k dispozícii pre prezeranie on-line. Viac bohatý referenčný materiál pre tých, ktorí si cenia a chcete rozšíriť možnosti pre audiovizuálnu tvorbu v kine.